Буває душу розбивають дзвони,
Буває ноша в спину проросла,
В лице сміється ім’ям забобонним
До тебе той, хто в темряві блукав
І плаче той, хто каявся в досвітах,
І проклинає той, хто в щасті зачинав,
У чорне небо мчать погаслі діти
Із небуття не роджених заграв
А Ти смієшся знову до світанку
Новими зморшками на звітрених устах,
Чи переможиця чи знову долі бранка
З святим хрестом у згрішених руках
Там б’ють гармати і кривавлять глини
Невинні й ті, хто заблудив в гріхах,
Слов'янське чрево – тіло України
Там червоточить й мироточить прах
Черлена кров на побілілих згустках
Солончаків – слізьми просяклих нив,
В десниці Божій тая глина – пустка
У тих горшках, що не святий ліпив
Захланих зайд змертвілі темні тіні,
На сланцях газу бухенвальда тлінь,
Героїв сотні на небесній ріні
Волають до прийдешніх поколінь
О. Кіс
У 16 столітті на території сучасного Слов'янська почали селитися селяни-втікачі з інших частин України. У 1645 для захисту від наскоків татар козаки збудували фортецю Тор; відтоді Слов'янськ — центр видобутку солі й торгівлі нею. Інша версія заснування: під прикриттям Маяцького острогу в 1664 р. заведено державне (по-татарськи казенне) солеваріння на Торі, яке перебувало під постійною охороною, що, звичайно, сприяло формуванню тут постійного населення, а в 1676 й побудові м. Соляного (Тора) — першого міста Донбасу. У 1991 році населення міста становило близько 131,1 тисяч осіб, місто було великим промисловим центром Донецького індустріального району.
День міста у Слов’янську визначають 6 вересня.
Здобувачі вищої освіти філологічного факультету активно підтримують позитивний імідж міст України. Ідея створення арт-символа міста "Я люблю…» відома по всьому світу. Нажаль, у Слов’янську та містах Сходу України бракує символів міста для покращення туристичної привабливості та наближення архітектури міста до європейського рівня, а також для підняття патріотичного настрою громадян.
Здобавучі підтримали ідею канд. філос. наук Шевченко М.Ю. створити власноруч вільну фотозону з постером «I LOVE SLOVYANSK», яка чекає на мешканців міста. Завдяки цьому місто Слов’янськ знатимуть в усьому світі і кожен матиме можливість фотографуватися на пам'ять та опубліковувати фото з хештегами #IloveSlonyansk#МСУ# в соцільних мережах вк, facebook, instagram.
Ми любимо Слов’янськ!