Найбільша книжкова і літературна подія Центрально-Східної Європи відбувалася з 14 по 17 вересня 2017 року у Львівському Палаці мистецтв та у понад сорока локаціях міста. За дні роботи Форуму відбулося більше тисячі освітніх та культурних заходів.
Не перший рік у заходах Форуму беруть безпосередню участь викладачі-філологи нашого вишу, доценти кафедри української мови та літератури Віктор Миколайович Разживін та Максим Аркадійович Нестелєєв.
Лекція дослідника історичної прози В.М. Разживіна «Історія в літературі: антураж чи самоусвідомлення?» присвячувалася розвитку історичної теми в українській літературі з урахуванням європейського та світового контексту. Також наш колега узяв участь у презентації «Шпагою, розумом, серцем: продовження пригод Богуслава Радзивіла» як модератор. На заході, присвяченому другій частині роману Ірини Даневської «Німецький принц Богуслав Радзивіл», прозвучала розповідь про книгу та відбулося спілкування з читачами на тему української історії в європейському контексті.
Не менщ цікавими та актуальними були теми, що піднімалися під час дискусій за участю М.А. Нестелєєва. Перша з них – «Мета літератури. Чи потрібен текст про те, як пишуть інші тексти» – розкривала специфіку експерименту та традиції в американській постмодерній прозі про письменників та літературу (на прикладі збірки «Пісеньки та наспіви» Роберта Кувера). Інша – «Дон Делілло: постмодерніст у пошуках Америки» – стосувалася творчості одного з найвідоміших письменників США Дона Делілло, його пошуків власної та національної ідентичності – від першого роману «Американа» до найновішого «Зеро К».
Приємно, що наукові здобутки наших викладачів мають практичне застосування і знаходять відгуки серед читачів та фахівців!