Традиційний науковий тиждень у травні цього року на філологічному факультеті відбувся із особливим піднесенням, адже мав формат загальноукраїнських заходів, до участі в яких долучилися всі факультетські кафедри.
У межах реалізації науково-дослідної проблеми «Перспективні напрями сучасної науки та освіти», якій присвячується щорічна конференція у ДДПУ, відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Спадщина Івана Франка у світлі сьогодення», присвячена 160-річчю від дня народження Каменяра. Викладачі, аспіранти, студенти факультету взяли активну участь як у пленарному засіданні конференції, так і в секційних, які проходили за напрямками «Філософсько-світоглядні основи творчості І. Франка», «Значення прозових та поетичних здобутків І. Франка для української культури», «Лінгвістичний аспект вивчення творчості І. Франка», «Ідеї національної освіти та виховання в спадщині І. Франка». Зі змістовними доповідями виступили не лише слов’янці, але й гості, серед яких були відомі літературознавці, науковці інших вишів України, практичні вчителі, бібліотекарі тощо. Цікаві обговорення та дискусії відбулися за участю заступника директора Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка Національної академії наук України, д.філолог.наук, проф. С.А. Гальченка та провідного наукового співробітника відділу давньої літератури Інституту д.філолог.наук, проф. Пелешенка Юрія Володимировича
Наукові заходи цього року стали для філологів особливими ще й тому, що 2016 рік ювілейний для факультету. 20-річчю філфаку були присвячені загальнофакультетське засідання «Актуальні проблеми філології» і робота цілої низки секцій лінгвістичного, літературознавчого та філософського спрямування. Загальні збори відкрила декан філологічного факультету доц. Н.І. Овчаренко із доповіддю «Історія факультету філологічного спрямування на Слов’янщині», яка розповіла про передумови відновлення факультету, його історію, досягнення і перспективи розвитку. Виступили завідувачі факультетських кафедр та викладачі. Проф. Л.І. Мозговий у своєму виступі за темою «Основні здобутки розвитку кафедри філософії, соціально-політичних та правових наук як складової філологічного факультету» поділився інформацією про діяльність кафедри, яка до складу факультету ввійшла порівняно недавно. Ряд доповідей присвячувалися актуальним літературознавчим і мовознавчим питанням, які наразі розробляються науковцями факультету: «Автор и читатель в романе Татьяны Толстой «Кысь»» (завідувач кафедри російської мови та літератури, доц.
І.М. Казаков), «Літературні портрети Слов’янщини» (доц. кафедри германської та слов’янської філології К.А. Тищенко) та «Про принципи, критерії та труднощі термінології» (доц. кафедри іноземних мов С.Ю. Пампура). Відбулася презентація першого випуску «Горбачуківських студій», яку провів доц. кафедри української мови та літератури Д.В. Горбачук. Презентація та доповіді викликали зацікавлення аудиторії та жваву дискусію й обмін думками. Матеріали доповідей, що прозвучали в ході роботи конференції, увійшли у восьмий випуск видання «Перспективні напрямки сучасної науки та освіти» і прислужаться для використання в навчальному процесі.