Якщо твої справи розраховані на рік – сій жито,
якщо на десятиліття – саджай дерева,
якщо на віки – виховуй дітей.
На минулому тижні на базі факультету спеціальної освіти ДДПУ відбулися секційні засідання у межах Всеукраїнської науково-практичної конференції «Перспективні напрямки сучасної науки та освіти».
Тематична робота секції кафедри логопедії та спеціальної психології була представлена психолого-педагогічними науками. У роботі конференції взяли участь викладачі кафедри Л і СП, керівник секції – кандидат педагогічних наук, професор В. О. Липа. Роботу секції своїм виступом розпочала доктор психологічних наук, професор, декан факультету О. В. Мамічева. Олена Володимирівна виступила із привітанням та запросила усіх присутніх викладачів, студентів і практичних працівників до проблемного поля наукової дискусії кафедри «Психолого-педагогічні основи комунікативної функції мовлення», виступи яких були цікавими та змістовними.
Результати своїх досліджень із питань соціально-психологічної адаптації та навчання внаслідок важких соматичних захворювань та мовленнєвих порушень; наслідків важких емоційних переживань, що перевищують за своєю інтенсивністю або тривалістю індивідуальні адаптивні можливості дитини; виявлення компенсаторних можливостей у дітей із вадами за рахунок яких можна подолати проблеми, отримати достатню освіту; психічних особливостей сприйняття, пам'яті і мислення в умовах дефіциту інформації, пов'язаної із порушенням мовлення, відсутністю зору або його слабкістю представили: аспірантка кафедри логопедії та спеціальної психології В. В. Кордонець (наук. керівник проф. О. В. Мамічева); магістри кафедри Г. Бартиш (наук. керівник проф. О. В. Мамічева), М. Росада (наук. керівник доцент О. М. Гриненко), Ю. Молокова (наук. керівник доц. Н. Ю. Малій), Д. Божко (наук. Керівник ст. викладач А. О. Татьянчиков).
У доповідях підкреслювалося, що однією з основних цілей спеціальної освіти можна вважати розробку адекватної системи психокорекційного навчання і виховання, сприяння розвитку і виявленню позитивних сторін особистості, згладжування негативних сторін, виховання дітей найбільш працездатними і корисними членами суспільства.
Учасники конференції мали можливість обговорити проекти і заходи соціальної адаптації, працевлаштування та подальше пристосування до життя, у тому числі в умовах, коли діти з вадами не виключені з навколишнього соціального середовища.
У презентаціях доповідачів був представлений досвід роботи вчителів-методистів, логопедів, спеціальних психологів, учителів та вихователів.
Завершилася робота конференції підведенням підсумків та врученням грамот і подяк за наполегливість, креативність, кращі доповіді і презентації:
- 1 місце посіла магістранта кафедри ЛіСП Г. Бартиш (за кращу доповідь і отримання гранду від Львівської фундації - наук. керівник проф. О. В. Мамічева);
- 2 місце – М. Росада (за доповідь - наук. керівник доц.. О. М. Гриненко), А. Мігунова (за виступ - наук. керівник ст. викладач Л.О. Дяченко);
- 3 місце отримали: Н. Лашина (за кращу презентацію - наук. керівник ст. викладач Н.М. Могильова), А. Прокопенко (наук. керівник доц. В.В. Сильченко).
Бажаємо всім учасникам конференції творчої наснаги та нових звершень на шляху фахової спеціальної освіти!
Викладачі кафедри логопедії та спеціальної психології
Ганна Бартиш з презентацією проекту "Особлива дитина"
Нагородження переможців
Студенти - учасники конференції
Учасники наукової конференції по кафедрі логопедії та спеціальної психології