19-20 травня на кафедрі корекційної педагогіки відбулось секційне засідання у межах проходження Всеукраїнської науково-практичної конференції «Спадщина Івана Франка у світлі сьогодення», присвяченій 160-річчю від дня народження Івана Франка. Напрямок роботи секційного засідання - система виховання і навчання дітей з особливими потребами в умовах корекційної та інклюзивної освіти.
Виконуюча обов’язки завідувача кафедри Кузнецова Т.Г. підбила підсумки наукових досягнень викладачів кафедри, зазначив підвищення рівня дослідницької роботи, збільшення наукових статей, написаних у співавторстві зі студентами. Особливим досягненням стала участь та перемога студентів, підготовлених викладачами кафедри, у XII Всеукраїнській (із міжнародною участю) студентській олімпіаді зі спеціальності «Корекційна освіта (за нозологіями)», яка відбувалась у Національному університеті імені Івана Огієнка (м. Кам`янець-Подільський). Так, Авдєєва Анастасія посіла почесне третє місце та нагороджена дипломом ІІІ ступеня за наукове дослідження «Вплив самооцінки на мотиваційну сферу учнів с порушеннями інтелекту» (науковий керівник кандидат педагогічних наук - Т. Г. Кузнецова), а Банченко Світлана нагороджена грамотою «За експериментальний характер дослідження» за роботу «Відображення соціального досвіду у малюнках дошкільників із вадами інтелектуального розвитку» (науковий керівник - кандидат педагогічних наук М. С. Омельченко).
Анастасія та Світлана розповіли про власні враження від участі в олімпіаді та представили доповіді з презентаціями за визначеними проблемами.
Далі викладачі кафедри корекційної педагогіки разом зі студентами, учасниками наукових гуртків, представили результати наукових досліджень та провели обговорення основних питань сучасної корекційної педагогіки. Тематика доповідей – різноманітна, що свідчить про широкий спектр інтересів молодих дослідників до питань навчання, виховання та корекційної допомоги дітям з порушеннями у психофізичному розвитку.
Були представлені доповіді «Проблеми мети та цілей у вітчизняній корекційній педагогіці», «Методи навчання у спеціальній освіті», «Методи бесіди, як засіб колекційного впливу на навчання розумово відсталих дітей» (науковий керівник - кандидат педагогічних наук, професор В. О. Липа). «Сучасні методи корекційної допомоги дітям, хворим на аутизм», «Корекційна робота у спеціальних закладах для дітей із вадами зору», «Формування навчально-пізнавальної діяльності в системі корекційної роботи з розумово відсталими учнями», «Розвиток спілкування у дітей-сиріт молодшого шкільного віку з інтелектуальною недостатністю», «Дидактична гра як засіб розвитку наочно-образного мислення дошкільників з інтелектуальною недостатністю» (науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент Т. Г. Кузнецова). «Мотивація навчальної діяльності молодших підлітків із затримкою психічного розвитку», «Система роботи з формування мовленнєвої готовності до шкільного навчання у дітей з обмеженими можливостями», «Розвиток уяви старших дошкільників в театралізованих іграх» (науковий керівник - кандидат педагогічних наук М. С. Омельченко). «Формування позитивних рис характеру учнів допоміжної школи», «Казка як засіб корекції пізнавальних інтересів учнів допоміжної школи» (науковий керівник - старший викладач – С. В. Сарнацький).
Наукова конференція по секції корекційної педагогіки стала своєрідним підсумком науково-практичної і творчої роботи за певний період часу спільноти фахівців з корекційної освіти – викладачів, студентів і практичних працівників спеціальних освітніх установ.
Без перебільшення можна сказати, що витоки успіхів й досягнень у нелегкій, але такій потрібній справі виховання і навчання дітей з особливими освітніми потребами у значній мірі полягають саме у науково-практичних дослідженнях та розробках, забезпечуються безперервним розвитком науки у нерозривному зв’язку з практикою.
Із вступним словом до учасників конференції звертається в.о. зав.кафедри Кузнецова Т.Г.
Авдєєва Анастасія - з доповіддю "Вплив самооцінки на мотиваційну сферу учнів з порушеннями інтелектуального розвитку"
Банченко Світлана з доповіддю "Відображення соціального досвіду дошкільників із порушеннями інтелектуального розвитку"
Коваленко Тетяна з доповіддю "Методи навчання в корекційній освіті"
Скочко Тамара з доповіддю "Проблеми мети та цілей у вітчизняній корекційній педагогіці"
Учасники секційного засідання