Із 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.
Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. 9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
У 2016 році День Європи в Україні припав на 21 травня.
Із метою утвердження в м. Слов’янську ідеалів свободи і демократії рівно о 10:00 20 травня на центральній площі міста були підняті Державний Прапор України та прапор Європейського союзу.
Здобувачі вищої освіти філологічного факультету та факультету підготовки вчителів початкових класів долучились до святкування та висловили побажання бути невід’ємними учасниками демократичного руху суспільства, виступаючи за всебічне сприяння економічній та культурній інтеграції України в Європейське співтовариство, розвиток міжнародної співпраці України з організаціями Європи та світу.
Скарбниця європейських ціннісних постулатів є майбутніми опорами розвитку молоді. Тому такою провідною на сьогоднішній день є ідея поглибленої економічної та культурної взаємодії України з ЄС, що активно підтримується. Студенти висловили побажання щодо вдосконалення знань та умінь із фахових дисциплін у країнах Європи.
Українські цінності – толерантність, терпимість, повага до людини – цілком відповідають європейським уявленням, а ми, українці, прагнемо виховувати та вшанувати культурні надбання, світоглядні уявлення, патріотичне налаштування, миролюбні звитяги, соціальну рівність та демократичний рівень суспільства країн Європейського Союзу.