Маки червоні на вітрі палають,
Нам,нагадавши про ті страшні дні,
Маки червоні тихо ридають,
Низько схиливши голівки свої.
Нелегке наше сьогодення не може поступитися радості приходу весни, а разом із нею і Дня Перемоги.
Цей день - святий для кожного із нас, але водночас затьмарений від гіркоти втрат… Наше покоління у вічному боргу перед ветеранами війни, кому пощастило пройти через горнило тих страшних битв…
У спеціальній загальноосвітній школі-інтернат І-ІІІ ступенів № 23 Донецької обласної ради до Дня пам’яті та примирення та до 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі і 71-ї річниці завершення Другої світової війни студентами факультету спеціальної освіти, членами молодіжної організації «Молодь Сходу України» у межах проекту «Особлива дитина» було проведено корекційно-виховне заняття «Маки пам’яті». У вступній бесіді студенти розповіли учням про героїзм і відвагу українців у Другій світовій війні та про незламність духу сучасних українських воїнів, ознайомили їх з Указом Президента України про встановлення Дня пам’яті та примирення, який відзначається 8 травня, хвилиною мовчання вшанували загиблих і висловили подяку всім борцям проти нацизму. Згадали, що символом пам’яті жертв війни є червоний мак. А потім усі разом вчилися виготовляти маки з фетру.
Учні, під керівництвом волонтерів, працювали дуже старанно. Було видно, що це заняття стало особливо значимим для них. Заняття з виготовлення маків із фетру дозволило не лише корегувати зорове сприйняття, уяву, моторику, зорово-рухову координацію, особливий вплив було надано формуванню громадянської позиції підлітків, які повинні знати та пам’ятати своїх героїв-захисників.
Із радістю демонстрували учні червоні квітки наприкінці заняття. Роботи вийшли яскравими, немов це були справжні польові маки. Діти з гордістю наділи їх на груді. Нехай панує мир!
Студентка 3-го курсу факультету спеціальної освіти
– Ніколаєнко Дар’я
Корекційне заняття на тему "Виготовлення маків із фетру" до Дня перемоги
Ми пам'ятаємо...
Студентка факультету спеціальної освіти Бартиш Ганна з десятикласницею