Щорічно у квітні філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка проводить Міжнародну наукову конференцію студентів, аспірантів та молодих учених «Дні науки філософського факультету», що можна впевнено вважати ключовим форумом української філософської спільноти. Аспіранти та викладачі кафедри філософії, соціально-політичних і правових наук нашого університету завжди утворюють численну делегацію посеред інших гостей столичних філософів. От і цього року на урочистому відкритті конференції ім'я нашого університету пролунало поряд із іменами провідних вузів із наукових центрів нашої держави та зарубіжних країн.
Робота конференції велася за 25 секціями, де представники нашого університету взяли участь у 10, що свідчить про широкий обрій наукових здобутків кафедри філософії, соціально-політичних і правових наук.
Дискусійними та цікавими були доповіді Дубініної В. – «Ідеї Джона Дьюі і розвиток освіти в США», Дьяковської Галини – «Наратив як спосіб «самоконституювання» особистості» та інших.
Проте головним досягненням цього року треба вважати участь у конференції наших студентів, що за умов відсутності філософської спеціальності в університеті є надзвичайно важливим показником. Студентки філологічного факультету Катерина Олениця та Вікторія Кутова виступили з доповіддю «Критика освіти з позицій філософії Мартина Гайдеггера» і отримали дипломи та подарунки від Оргкомітету конференції. Підтримував дівчат у дискусії керівник їх наукової праці Карпенко Андрій Олексійович, який на тій самій секції «Філософія освіти: теоретичні та прикладні аспекти» виступив із доповіддю «Філософія освіти: суб'єкт vs дискурс».
У межах дискусії з учасниками з університетів Києва, Дніпропетровська та Мелітополя наші студентки-філологи прояснили для себе цікаві грані філософського знання, необхідні для розвитку повноцінної особистості. А найголовніше, що вже зараз вони готуються до конференції у наступному році.