Викладачі кафедри медико-біологічних основ охорони життя та цивільного захисту провели наукову бесіду зі студентами за темою “Профілактика цукрового діабету серед молоді”, приурочену до Всесвітнього дня здоров’я.
Цукровий діабет – глобальна медико-соціальна і гуманітарна проблема XXI століття, яка турбує сьогодні все світове співтовариство. Ще двадцять років тому кількість людей у всьому світі з діагнозом «цукровий діабет» не перевищувало 30 млн. На сьогодні цукровий діабет набув ознак “неінфекційної епідемії”, яка охопила близько третини мільярда жителів нашої планети. За даними експертів ВООЗ, до 2030 року очікується збільшення кількості хворих у 1,5 раза. В Україні за останні 15 років захворюваність на цю ендокринно-обмінну патологію підвищилася вдвічі.
Метою проведення наукової бесіди зі студентами є розширення спектру заходів з профілактики діабету, покращення надання медичної допомоги і підсилення епіднагляду. Зокрема, ВООЗ наголошує на необхідності підвищити інформованість населення про зростання діабету і його важкі наслідки, особливо, в країнах з низьким і середнім рівнем доходу, а також розгорнути впровадження конкретних і прийнятних в ціновому відношенні заходів
з боротьби з діабетом.
Студенти приділили неабияку увагу питанню стресу у виникненні цукрового діабету, особливо в молодому віці та його профілактики на теперішній час. Захід було організовано на високому науково-практичному рівні, він викликав чималий резонанс і обговорення в аудиторії.
Зусилля щодо профілактики і лікування діабету матимуть важливе значення для досягнення скорочення на одну третину передчасної смертності від неінфекційних захворювань, до яких входить і цукровий діабет. До цього причетні багато секторів суспільства, у тому числі, уряд, роботодавці, медики, педагоги, виробники, громадянське суспільство, приватний сектор, ЗМІ та громадськість в цілому.