9 березня 2016 р. о 10.30 у читальному залі бібліотеки ДДПУ відбувся конкурс читців «Шевченківські літературні читання», присвячений ушануванню пам'яті Великого Кобзаря та ювілею філологічного факультету.
Декан філологічного факультету, кандидат філологічних наук, доцент Н. І. Овчаренко привітала учасників свята Шевченкового Слова і Думки. Наталія Іванівна наголосила, що значення невтомної праці Тараса Шевченка для розвитку української мови і літератури важко переоцінити. Це ім’я відоме не лише українцям, але й усьому світові, адже Тарас Шевченко став знаковою постаттю української культури. Тож не диво, що так багато конкурсантів виявили бажання особисто вшанувати українського поета-пророка.
Завідувач кафедри української мови та літератури, доктор наук із соціальних комунікацій, професор О. Л. Біличенко приєдналася до привітань та побажань на адресу всіх учасників. Вона висловила сподівання, що участь у цьому заході стане літературною естафетою між поколіннями студентів ДДПУ і що їхні учасники в майбутньому продовжать справу великого митця із розвитку мистецтва слова, мови, національної гідності та духовного збагачення рідного краю.
У межах літературного конкурсу співробітниками читального залу ДДПУ Зозуля О.С. та Ткачова С.О. представили виставку книжок Тараса Шевченка. Серед них привертають увагу епічні твори, у яких із надзвичайною силою поетичного осмислення і зображення подано сторінки героїчної й глибоко драматичної минувшини українського народу, його боротьби за національну свободу, а також фундаментальні наукові праці, оригінальні розвідки, полемічні статті, рецензії, публікації, що стосуються життя і творчості Кобзаря.
Шевченківські читання відвідав український філософ, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, голова правління Товариства «Знання» України, президент Університету Сучасних знань, автор і співавтор більше 300 наукових і науково-популярних праць В. І. Кушерець. Василь Іванович зацікавив присутніх сучасним станом досліджень про Т. Г. Шевченка, філософською складовою творчості Кобзаря та великими потрясіннями, що надихали великого поета, художника на створення геніальних поезій і невмирущих полотен, про музу всього його життя, якою була для нього Україна. Професор доповнив і поглибив знання присутніх про значення Кобзаря як національного пророка, під впливом ідей якого розвивалася й досі ведеться боротьба за цілковиту незалежність України. Також В. І. Кушерець зробив найцінніший дарунок нашому університетові – книги, які допоможуть у подальшому здобувати знання майбутнім учителям.
У конкурсі брали участь представники майже всіх факультетів ДДПУ: філологічного; педагогічного; підготовки вчителів початкових класів; фізичного виховання; психології, економіки та управління. Усім учасникам «Шевченківських літературних читань» було вручено дипломи. Представники журі (канд. філол. наук, доцент Н. І. Овчаренко, канд. філол. наук, доцент Г. М. Куцак, канд. філол. наук, доцент Н. В. Швидка та лаборант кафедри української мови та літератури О. В. Золота) відзначили переможців конкурсу Шевченко Ганну (філологічний факультет) і Прийменко Романа (педагогічний факультет) та побажали всім конкурсантам прагнення в оволодінні ораторським мистецтвом та творчих злетів.
Організатори заходу – представники науково-педагогічного колективу кафедри української мови та літератури: канд. філол. наук, доцент Н. М. Ляшов, асистент В. С. Швидка і співробітники читального залу ДДПУ О. С.Зозуля, С. О.Ткачова.