Масляна – давньослов’янське свято, що прийшло до нас з язичеської культури, і збереглося після прийняття християнства. Масляна була сприйнята християнською церквою фактично як релігійне свято й одержала назву Сирного чи Сиропусного тижня, але це не змінило її внутрішньої суті. Масляна відзначається за тиждень до Великого посту. Масляна – це, насамперед, ситна їжа. Тому немає нічого неправильного в тому, щоб у цей час поласувати, скуштувати щось смачненьке і не відмовляти собі ні в чому. У традиційному побуті завжди вважалося, що людина, яка погано і нудно провела тиждень, буде невезучою протягом усього року.
Цього року Масляну святкували із 7 до 13 березня. Насамперед, це веселі проводи зими, осяяні радісним очікуванням тепла, весняного відновлення природи. Навіть млинці, неодмінний атрибут свята, мали ритуальне значення: круглі, рум’яні, гарячі, вони символізували сонце.
Якщо вірити легендам, Масляна народилася на Півночі, батьком її був Мороз. Одного разу якийсь чоловік помітив її й попросив допомогти людям, зігріти та розвеселити їх. І Масляна прийшла, але не тендітною дівчинкою, яка ховалася в лісі, а бабою з рум’яними щоками, не з посмішкою на вустах, а з реготом. Вона змусила людей забути про зиму, розігріла кров у їх жилах, схопила за руки і пустилася з ними у веселий танок танцювати до непритомності.
Українці славні своїми традиціями, шанують і підтримують їх. У нашого славного факультету їх теж багато, одна з них – це святкування Масляної. Започаткувало цю традицію студентське самоврядування технологічного факультету у 2012 році. Тож і на цьогорічні весняні свята на майданчику біля будівлі факультету зібралося ліцейське товариство, здобувачі технологічного факультету та представники громадської організації «Молодь Сходу України», щоб разом відсвяткувати Масляну, що походить від старовинної слов’янської традиції проводів зими.
Студентський актив факультету в складі голови студентської ради Сокіл Марії, та здобувачів Рачек Олени, Люшненко Олександри, Концур Івана, які були одягнені у колоритні національні костюми, створені, до речі, власноруч на заняттях із профільного навчання, запрошували до участі в різноманітних конкурсах та піднімали настрій протягом усього святкування. Родзинкою свята стали традиційні ігри та розваги піднімання гирі вагою 16 кг та перетягування канату. Участь у веселих розважальних іграх взяли найбільш активні юнаки та дівчата. Свою спритність продемонстрували керівник технологічного факультету доц. Бондаренко В.І. та керівник факультету фізичного виховання доц Холодний О.І., учителі педагогічного ліцею Бойко І.В. та Іваненко Ю.І.
Народні пісні у виконанні Пірогова Владислава та Улічної Тетяни, запальний танок у виконанні Кріциної Анастасіі, Тарелкіної Аліни, Решетько Аліни та Павлюченко Вікторії, виступи учнів педагогічного ліцею створювали атмосферу яскравого українського народного гуляння. На конкурсі страв, які презентували здобувачі факультету та учні педагогічного ліцею шановане журі у складі к.п.н, доц. кафедри технології виробів легкої промисловості та дизайну Лазаренко Н.Ю., голови студради Сокіл Марії та президента ліцейського товариства Коваленко Катерини, так і не змогло визначити найкращу, адже всі презентовані страви, а їх було більше 15 різновидів – це справжні витвори кулінарного мистецтва, які вражали своєю оригінальністю та смаком.
Проводи зими закінчилися символічним спалюванням опудала Масляної, створеного руками старшого викладача Борисенко Л.П. та м.в.н. Сидоркіна О.М.. Кульмінацією заходу було частування всіх учасників та гостей свята смачними млинцями, запашним чаєм із самоварів, який приготували м.в.н. кафедри ЗТД, ПТ та БЖД Сидоркін Я.О. та к.п.н., ст. викладач кафедри ПМТПО Пшеничний М.В., кафедри та традиційним, для технологічного факультету, пловом за ексклюзивним рецептом м.в.н. Абкіна І.В.
Загалом свято відбулося в теплій, дружній, майже родинній атмосфері, а вражень від нього лишилось щонайменше на цілий рік.