Серед славетних імен України, що творили лише з бажання і натхнення звеличити рідну землю, державу, народ, яскраво сяє зірка Миколи Лисенка – українського композитора, піаніста, диригента, педагога, збирача пісенного фольклору, громадського діяча.
Усе своє життя композитор присвятив чарівному світу української музики. Він писав твори майже в усіх жанрах музичного мистецтва: опери, музично-драматичні твори, кантати і хори, обробки народних пісень, камерно-інструментальні п'єси, романси, фортепіанні твори. Його по праву вважають корифеєм , видатним ученим, що заклав своїми музично-теоретичними працями основи наукової думки про українську музику. А педагогічною діяльністю утверджував свої теоретичні погляди та дбав про музичну освіту на Україні.
Так, 16 березня в читальній залі № 1 (початфак) для студентів І курсу педагогічного факультету бібліотекарем О. А. Борщовою проведений огляд літератури: “Велетень української музичної культури”.
Бібліографічний огляд літератури супроводжувався показом презентації (підготовлена бібліотекарем Н. О. Шило) та записом пісень “По діброві вітер виє”, “Нащо мені чорні брови”, “Коли розлучаються двоє”, звучала і увертюра до опери “Тарас Бульба” та “Молитва за Україну”.
Присутні мали змогу наочно переглянути літературу про життя та творчість М. Лисенка, звернувшись до книжково-ілюстративної виставки “Микола Лисенко — основоположник української класичної музики”.
“Я гаряче люблю українську музику. Якщо Чайковського ми називаємо чарівником російської музики, то Лисенка — цього чудового і захоплюючого красою своєї музики композитора — ми сміливо можемо назвати сонцем української музики”. К. Станіславський.