9 січня 2016 року на 89 році обірвалося життя вченого-педагога, першопрохідника у дослідженні формування політехнічних умінь і навичок в учнів, ветерана педагогічної праці, одного із засновників технологічного факультету в університеті, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки і методики технологічної та професійної освіти Миколи Тимофійовича Малюти.
Микола Тимофійович пройшов нелегкий життєвий шлях. Особистісне та професійне становлення його припало на важкі воєнні та повоєнні роки.
У 1959 році він закінчив Слов'янський державний педагогічний інститут за фахом «математика та фізика» і був запрошений для роботи на кафедру фізики майстром навчальної майстерні. Із 1964 р. перейшов на викладацьку роботу – читав методику навчання в шкільних майстернях. Паралельно працював у школі вчителем праці.
У 1970 р. М.Т. Малюта захистив кандидатську дисертацію на тему «Політехнічний принцип в навчанні трудовим діям» у НДІ загальної та політехнічної освіти АПН СРСР (м. Москва). Відповідно до теми дисертації ним було розроблено й виготовлено більше 15 унікальних тренажерів. Усі вони сприяли прискоренню формування в учнів практичних умінь більш ніж у 10 разів! У цей же час Микола Тимофійович активно доклався до створення в інституті нового факультету – факультету загальнотехнічних дисциплін, праці та фізики, який очолював у період з 1975 по 1977 рр. Він заснував зразковий для Радянського Союзу (!) та країн СНД і України кабінет методики технічної праці.
За 50 років педагогічної діяльності М.Т. Малюта видав не так уже й багато за сьогоднішніми мірками наукових праць. Але серед них є значні доробки з методики трудового навчання, організації студентського самоврядування, організації самостійної роботи студентів і ін. За заявкою Слов'янського міського відділу народної освіти він розробив програму трудового навчання для учнів 5-9 класів, яка використовувалася вчителями в часи нестабільності, створив російсько-український словник з трудового навчання (технічна праця). Разом із проф. Яровим І.М. започаткував проведення в країні олімпіад із трудового навчання різних рівнів.
Багато учнів Миколи Тимофійовича досягли вершин майстерності. Серед них є кандидати і доктори наук, директори шкіл і училищ, керівники організацій, підприємці. Його випускники успішно працюють і в інших сферах професійної діяльності – на телебаченні, у правоохоронних органах, на виробництві.
Ратна та трудова діяльність М.Т. Малюти відзначена різними нагородами і медалями. За участь у військових діях він був нагороджений Орденом Слави, Орденом Вітчизняної Війни, медалями. А науково-педагогічна діяльність відзначена численними грамотами та знаком «Відмінник народної освіти».
Сьогодні ми глибоко сумуємо з приводу втрати нашого колеги та наставника. Микола Тимофійович назавжди залишиться в нашій пам’яті взірцем Педагога та Людини з великою літери.
Ректорат, колеги, студенти