СНІД – це найболючіша біда,
Бо гине молодь в світі!
А найстрашніше помирають діти!
Ми хочемо, щоб із лиця Землі
Зникла оця чума проклята…
1 грудня на дефектологічному факультеті відбувся виховний захід, присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. Студенти всіх курсів разом із викладачами зібралися у 801-ій аудиторії, аби прослухати тематичну лекцію та поспілкуватися щодо проблем профілактики розповсюдження ВИЛ/СНІДу серед молоді, осмислити важливість цієї проблеми, визначити особистісну відповідальність за власну поведінку.
Зі вступним словом виступила Дяченко Л.О., старший викладач кафедри логопедії та спеціальної психології, яка нагадала, що у 1988 році ВООЗ оголосила 1 грудня Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом із метою привернути увагу суспільства до проблеми соціальної терпимості та необхідності обміну інформацією щодо хворих на ВІЛ/СНІД. Вона підкреслила важливість знань про причини та етіологію цього захворювання, навела результати досліджень ВООЗ та UNAIDS, а саме, що Україна залишається регіоном із високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції, що згідно з офіційними даними, на початок 2015 року в Україні зареєстровано 217,5 тис. людей із ВІЛ-інфекцією віком від 15 років, що на сьогодні в Україні понад 67 тисяч осіб отримують антиретровірусну терапію (АРТ).
Доцент кафедри технологій корекційної та інклюзивної освіти Співак Л.А. розповіла про те, які заходи щодо боротьби зі СНІДом застосовуються у світовій практиці. Вона зазначила, що в усьому світі епідемія ВІЛ/СНІДу перебуває під контролем, лише в регіоні Східної Європи та Центральної Азії вона розвивається й далі, що за даними ВООЗ та UNAIDS, у світі інфіковано ВІЛ майже 35 мільйонів людей, що дає підставу говорити про пандемію.
Важливі факти повідомила студентка 3-го курсу Банченко Світлана, яка сказала, що Україна посідає друге місце в Європі за темпами розповсюдження ВІЛ/СНІДу, щодня діагноз ВІЛ отримують майже 48 українців, а 7 із них щодня помирають. Найстрашнішим є те, що страждають не лише дорослі, а й діти, зокрема 2 тис. дітей в Україні народилися ВІЛ-інфікованими, чверть із них – зі стадією СНІД. Вона розповіла про профілактику розповсюдження ВІЛ/СНІДу серед молоді.
У дискусії, яка відбулася після доповідей, студенти дійшли висновків, що проблема СНІДу – це не щось далеке, це те, що стосується кожного; легковажність чи необачність може призвести до трагічних наслідків; треба обережно і толерантно ставитися до ВІЧ-інфікованих людей; важливо вести здоровий образ життя і берегти себе та своїх близьких від страшної хвороби.
Дяченко Л.О. читає лекцію "СНІД-чума ХХI-го століття"
Доповідь на тему "Студентська молодь проти СНІДу"
Відбувається дискусія на тему "Чи стосується нас проблема СНІДу"
Банченко С. доповідає про заходи щодо профілактики СНІДу
Студенти-дефектологі підготували стінні газети з проблем СНІДу