13 листопада - Міжнародний день сліпих. Відзначати його почали недавно, у 1984-му році. Ця дата встановлена не випадково і співпадає із днем народження Валентина Гаюї, який із молодих років перейнявся проблемами сліпих і глухонімих людей, займаючись благодійністю.
На свої власні кошти у своєму власному будинку він відкрив першу в світі школу для сліпих дітей під назвою «Майстерня трудящих сліпих». Валентин Гаюї уперше продемонстрував свій метод навчання сліпих за допомогою придуманого ним рельєфно-лінійного шрифту «унціал». Ідея створення книг для сліпих із використанням цього шрифту також належить Валентину Гаюї. Багато було зроблено цією людиною для незрячих, яких тривалий час суспільство вважало неповносправними, жалюгідними інвалідами.
У пам’ять про перших зачинателів перших навчальних закладів для незрячих в світі і відзначається Міжнародний день сліпих. Зараз на земній кулі майже 124 мільйони людей мають серйозні проблеми із зором, і число їх неухильно зростає.
Міжнародний день сліпих і слабозорих – це ще одне нагадування про те, що серед нас є люди, які не бачать усіх фарб навколишнього світу і потребують нашої уваги і розуміння. Саме тому студенти дефектологічного факультету відвідали навчальний заклад для сліпих та слабозорих дітей – спеціальну загальноосвітню школу-інтернат І-ІІІ ступенів № 23 Донецької обласної ради з цікавим майстер-класом, який мав назву: «Я розфарбую життя яскравими фарбами!».
Навряд чи знайдеться багато людей, які в дитинстві не грали з піском?! Студенти-дефектологи вирішили згадати, як це захоплююче, і залучили до цього слабозорих дітей. Цікавим було заняття, на якому студентка 5-го курсу Бартиш Анна разом із першокурсниками демонструвала прийоми виготовлення красивих кольорових вазонів.
Дітям було запропоновано заповнити різноманітні пляшки, великі та маленькі, кольоровим піском. Коли вони побачили пісок жовтого, рожевого, блакитного та інших кольорів, то дуже здивувались і у захваті виконували запропоновані дії, а потім із задоволенням демонстрували свої вироби. «Нам дуже подобається працювати з піском! Ми бажаємо ще зустрітися з вами!», «Ми завжди чекаємо на зустріч із вами», – ці слова дітей, слова подяки від вихователів стали найкращою оцінкою діяльності студентів-дефектологів. Як діти, так і дорослі отримали купу позитивних емоцій та задоволення. На прощання дівчата прочитали вірші про різнокольоровий світ, їх можна вважати гаслом проведеної акції:
Якого кольору твій світ?
Яким його ти бачиш серед ночі?
У час, коли забуті безліч бід,
Коли від втоми закриваєш очі...
Коли пірнаєш в володіння сну
Стає він білим, чистим як дитинка
Прощає всі образи і вину,
Твій світ є ніжним мов пухка хмаринка...
Блакитний – істина, невинність, миролюбність,
Червоний – пристрасть, сила і життя...
Зелений – ревнощі, надія, неприступність
А жовтий – творче, сонячне буття...
Тож оберіть, яке вам до вподоби
Забарвлення навколишнього дня.
Тільки б робило людям добре,
А вам лиш радість й самовизнання.
Бартиш Анна проводить майстер-клас
Діти захоплені роботою
Маленьким учням дуже цікаво працювати з піском
Процес спільної діяльності згуртовує дітей та дорослих
Ми багато працювали, наші рученьки устали
Красиві вироби з щірими побажаннями
Ці діти дуже сильні духом і дуже талановиті
Ванек Ганна Іванівна дякує студентам за цікавий захід
Студенти дефектологічного факультети зі своїми маленькими друзями