Протягом тижня на дефектологічному факультеті відбулися заходи, приурочені до Міжнародного дня економії. Це свято офіційно закріплено директивою ООН у 1989 році і відзначається 31 жовтня. Незважаючи на те, що у широкому сенсі мається на увазі збереження грошових заощаджень, ми присвятили цей тиждень економії у широкому її розумінні: збереження власного часу, сил, здоров’я, економія грошей, економія тепла, води, електроенергії.
Особлива увага приділялась питанням збереження електроенергії, було проведено комплекс заходів, спрямованих на популяризацію та пропаганду економічних, екологічних та соціальних переваг енергозбереження та забезпечення ощадливого ставлення до використання паливно-енергетичних ресурсів. На кураторських годинах були проведені бесіди з питань дбайливого ставлення до використання паливно-енергетичних ресурсів: «Заощадження ресурсів: електроенергії, води, газу, тепла», «Ефективне використання природного газу, електричної та теплової енергії», «Збереження енергоресурсів – наш обов’язок», «Альтернативні джерела електроенергії», «Учимося бути бережливими» тощо. Разом із кураторами студенти обговорювали конкретні шляхи збереження електроенергії у побуті, питання правильного користування електроприладами в гуртожитку, необхідності збереження тепла, що дає можливість економити електроенергію тощо.
Для 1-х - 3-х курсів Н.М. Могильова, відповідальна за охорону труда та безпеку життєдіяльності, прочитала лекцію та розповіла студентам, як сучасній людині, не погіршуючи рівень комфорту, присвячуючи значну частину свого життя дозвіллю, освіті, творчості, розвитку, здоров’ю і т.ін., оптимізувати своє споживання енергії, економлячи при цьому корисні копалини і природні ресурси. Було зазначено, що раціональне використання енергії окрім істотної економії грошей, вносить дуже важливий вклад до рішення глобальних проблем екології.
Студенти почерпнули багато цікавої інформації прикладного характеру, наприклад, що при правильному налаштуванні режиму роботи комп’ютера можна досягти 50% економії електроенергії, що коли зарядний пристрій від мобільного телефону підключений до розетки постійно, то до 95% енергії використовується даремно і т.п. Узнали студенти і про те, що лампочки накалювання найближчим часом будуть заборонені тому, що потребляють багато електроенергії, що люмінесцентні лампи економні, але містять ртуть і потребують обережної утилізації. Узнали, що для комфортності та здоров’я нашого зору найкращими є галогенні лампи високої напруги, а світлодиодні лампи можуть пошкодити зір, небезпечні вони особливо перед сном, тому що подавляють секрецію мелатоніну, гормону, який впливає на цикл дня і ночі.
Висновками стало те, що енергозбереження – це дуже важливе питання для всіх нас, нашого здоров’я, для поліпшення навколишнього середовища як у тому місці, де ми живемо, так і на всій планеті.
Студенти та викладачі на лекції з питань економії електроенергії
Могильова Н.М. відповідальна за охорону праці та безпеку життєдіяльності проводить лекцію
Треба економити всі енерго та природні ресурси
Наочна агитація