Щорічно 15 жовтня світова громада відзначає Міжнародний день білої тростини, який покликаний привернути увагу громадськості, владних структур та меценатів до проблем людей із вадами зору. Важливо у такий спосіб показати суспільству, що поруч із нами живуть люди, яких завжди оточує темрява та які потребують нашої підтримки і розуміння.
Біла тростина – необхідна річ для незрячих людей. «Міжнародний день білої палиці» – це дата, яка відзначається у багатьох країнах світу і має статус міжнародного свята.
День білої тростини – це не тільки свято для людей з обмеженими можливостями, але також важлива дата для всього суспільства, яке не повинно забувати про те, що люди з відсутністю зору є такими ж повноцінними членами суспільства, як і всі інші. Солідарність із такими людьми і посильна допомога – це ознака сучасної людини, яка розуміє проблеми незрячих і готова прийти на допомогу або просто ощасливити їх своєю увагою.
Біла тростина, як символ незрячих людей, була придумана в 1921 році. Винахідником тростини білого кольору став професійний фотограф із Англії Джеймс Біггс. Після нещасного випадку він втратив зір і був змушений вчитися ходити по-новому. Для того, щоб пересуватися містом, він використовував звичайну тростину, але, на жаль, багато хто просто не помічали того, що він сліпий, у результаті чого, у нього постійно траплялися неприємні інциденти на вулиці. Щоб звернути увагу на те, що він не бачить, Джеймс Біггс пофарбував свою тростину в білий колір. Незабаром білі тростини з’явилися у незрячих по всій Британії, а потім і в інших країнах світу, у тому числі і в Україні.
У нашому місті є навчальний заклад для сліпих та слабозорих дітей – спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів № 23 Донецької обласної ради. Це незвичайний навчальний заклад, адже в ньому навчаються діти з особливими освітніми потребами, діти, обмежені в можливостях сприймати світ таким, яким він є. Але вони сильні, вони вірять і люблять це життя. Педагоги-дефектологи на чолі з директором Котляровим Миколою Васильовичем докладають багато зусиль, щоб життя цих дітей було різнокольоровим, радісним, яскравим, насиченим багатомірністю навколишнього світу.
Тісні зв’язки зі школою підтримують викладачі та студенти дефектологічного факультету ДДПУ: волонтерська діяльність, педагогічна практика, спільні наукові конференції дають можливість продуктивного спілкування з людьми з вадами зору, можливість надання їм допомоги, донесення до суспільства проблем осіб з особливими потребами.
Навчальні посібники надруковані у шкільній типографії
Директор школи Котляров М.В. декан дефектологічного факультету проф. Мамічева О.В., заступник декана доц. Кузнецова Т.Г.