День добра на дефектологічному факультеті
День добра… Ці слова випромінюють тепло, ласку, бажання усміхнутися. Сучасне життя вимагає від нас високого ритму, постійної напруженості, зайнятості різними видами діяльності. У нас багато на що не вистачає часу, адже так багато треба встигнути зробити. Утім ми зупиняємось на хвилиночку і даруємо своє тепло іншим людям. Це і є добро. Про це велике поняття говорили люди, чиї імена увійшли в історію світової культури. Так, Аристотель стверджував: «Добро для людини – це активне використання здібностей його душі». «Доброта – це те, що може почути глухий і побачити сліпий», – вважав Марк Твен. Авраам Лінкольн, президент США, говорив: «Коли я роблю добро, я відчуваю себе добре. Коли я поступаю погано, я відчуваю себе погано. Ось моя релігія».
Чи важко творити добро? Звичайно ж, ні. Треба подарувати посмішку перехожому, обійняти друга або батьків, сказати теплі слова колегам, приголубити дитину. Це займе зовсім мало часу і зусиль, але ефект буде колосальний, тому що від наших добрих справ – простих по суті проявів нашої чуйності, симпатії, щедрості, дружелюбності – краще стає й іншим людям, і насамперед – нам самим.
Цього року День добра святкується у рамках проведення Днів Європи в Україні.
Студенти 3-го курсу дефектологічного факультету День добра присвятили тим, хто потребує особливо гуманного, толерантного, турботливого і милосердного ставлення, чиї проблеми завжди є актуальними – дітям з особливими освітніми потребами, які мають обмежені можливості у навчанні, побуті, соціальному житті. Цілий день студенти провели з дітьми, у яких є порушення зорового аналізатору і які навчаються у Слов’янській
спеціальній загальноосвітній школі-інтернат № 23. Вони разом спілкувалися, бговорювали цікаві проблеми, грали, співали, малювали, адже добро – це не абстрактне поняття, а конкретні дії, які допомагають змінити світ на краще.
Ми раді, що частинки нашого тепла зігріли душі маленьких жителів нашої великої планети. Ми готові робити добрі справи для того, щоб кожна дитина, незалежно від своїх можливостей, відчувала себе щасливою.
Dчитайтеся у вірш Любові Забашти, адже це так важливо для нас сьогодні і завжди:
Людина починається з добра,
Із ласки і великої любові,
Із батьківської хати і двора,
З поваги, що звучить у кожнім слові.
Людина починається з добра,
З уміння співчувати, захистити.
Це зрозуміти всім давно пора,
Бо ми прийшли у світ добро творити.
Людина починається з добра,
Із світла, що серця переповняє.
Ця істина, як світ, така стара,
А й досі на добро нас надихає.
{youtube}R8e3BY8uYJI{/youtube}