Саме під такою назвою 23 квітня у читальній залі головного корпусу відбувся круглий стіл, ініційований кафедрою української мови та літератури, на пошану світлої пам’яті професора Василя Тихоновича Горбачука. Захід відбувався в рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції «Перспективні напрямки сучасної науки та освіти» (22-24 квітня 2015 р.)
Вступним словом захід відкрив проректор університету з науково-педагогічної роботи, кандидат фізико-математичних наук, доцент Станіслав Олегович Чайченко.
Декан філологічного факультету, кандидат філологічних наук, доцент Наталія Іванівна Овчаренко нагадала присутнім, яким вагомим та значущим є внесок Василя Тихоновича в розвиток нашого університету в цілому та у справу відродження оновленого філологічного факультету зокрема.
Завідувач кафедри української мови та літератури, доктор наук із соціальних комунікаціх, професор Ольга Леонідівна Біличенко, пригадуючи В. Т. Горбачука, звернула увагу на його творчий спадок, на якому виховується не одне покоління науковців-філологів. Його доробок – це сотні наукових та популярних статей, монографій, методичних посібників з проблем сучасної української мови, діалектології, топоніміки, журналістики тощо.
Тема круглого столу об'єднала всіх учасників, викладачів, студентів та гостей заходу. Присутні мали можливість поділитися своїми спогадами про професора-мовознавця, висловити власні думки та пригадати враження від спілкування з Василем Горбачуком. Так, доктор філософських наук, професор ДДПУ Анатолій Михайлович Федь говорив про те, що він є людиною одного часу з Василем Тихоновичем, і саме тому спогади про нього — це власне життя. Голова обласної організації краєзнавців, член НСЖУ і НСПУ, доцент ДДПУ Валерій Іванович Романко розповів присутнім, як разом із В. Т. Горбачуком брав участь у стусівських читаннях; як у співавторстві з головним редактором обласної газети «Донеччина» І. О. Зоцом створювали навчальний посібник «Основи журналістики»; про те як за вагомий внесок у популяризацію української мови Василь Тихонович був удостоєний престижної премії «Плекаймо рідну мову». Завідувач кафедри германської та слов'янської філології, доктор філологічних наук, професор Володимир Андрійович Глущенко пригадав свою першу зустріч з професором Горбачуком й подарував присутнім свій авторський вірш у власному виконанні “Два професори”, присвячений саме В. Т. Горбачуку.
Екс-редактор міськрайонної газети «Вісті», журналіст Віктор Петрович Скрипник пригадав співпрацю В. Т. Горбачука з газетою, зустрічі в редакції із ним та професором Віталієм Кейсом з Нью-Йорка, їхню діяльність з надання допомоги першому в Слов’янську україномовному дитячому садочку «Квітонька» та збіднілим ветеранам, які хотіли читати єдину в місті україномовну газету.
Кандидат філологічних наук, доцент Володимир Федорович Півень під час свого виступу подарував родині В. Т. Горбачука портрет Василя Тихоновича власної роботи.
Голова міського осередку ВУТ «Просвіта» імені Т.Г. Шевченка Володимир Федорович Савенко у своєму виступі зазначив, що Василь Тихонович був активним просвітянином. Підготовлений ним «Український календар пам’ятних дат» і сьогодні для багатьох патріотів залишається настільним довідником. «Просвіта», свого часу, високо оцінила працю В. Т. Горбачука – він був нагороджений медаллю «Будівничий України».
У рамках роботи круглого столу були презентовані дві книги В. Т. Горбачука. Його остання праця «Український повстанський рух на Берестейщині», яку він завершив незадовго до своєї смерті та друга книга його спогадів «Мої вінницькі дороги», видану вже родиною до роковин його смерті.
Викладачі кафедри української мови та літератури Тетяна Полякова та Вікторія Щербатюк eшанували пам'ять свого Вчителя українським народним співом, подарувавши присутнім улюблені пісні Василя Тихоновича.
Учасники заходу мали можливість ознайомитися з виставкою книг Василя Тихоновича, переглянути фотографії, почути його голос, тобто ще раз згадати Людину, яка в серцях та долях багатьох залишила свій, неповторний слід...
Вічна Вам пам’ять, шановний Василю Тихоновичу!