23 квітня на дефектологічному факультеті відбулася щорічна традиційна Регіональна науково-методична конференція: «Психолого-педагогічне забезпечення навчання та виховання осіб із особливими освітніми потребами». У роботі конференції взяли участь усі викладачі, студенти та гості факультету – практичні працівники.
Із вступним словом виступила декан, доктор психологічних наук, професор Мамічева Олена Володимирівна, яка зазначила, що наукова конференція — це своєрідний звіт, підсумок науково-практичної і творчої роботи за певний період великої спільноти фахівців із корекційної освіти – провідних учених, викладачів, студентів і практичних працівників спеціальних освітніх установ.
Нею було розкрито значення наукової діяльності студентсько-викладацького складу нашого факультету для розвитку корекційної педагогіки та спеціальної психології, професійного зростання молодих викладачів, становлення особистості студентів. Результатами такої діяльності стали захист трьох кандидатських дисертацій у спеціалізованих вчених радах (Гриненко О.М., Могильова Н.М., Татьянчиков А.О.). Олена Володимирівна відзначила, що в загальні науково-методичні дослідження спеціальної освіти вливаються й студенти нашого факультету – і на сьогодні вони є учасниками і переможцями Всеукраїнської студентської олімпіади (з міжнародною участю) із напрямку «Корекційна освіта (за нозологіями)», результатами, яких ми пишаємося і це, до речі, відбувається кожного року (студентка 5 курсу Бурлай Олена, науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент Одинченко Л.К.). Бо наука завжди була і залишається важливою й обов'язковою частиною професійної діяльності викладачів і студентів нашого факультету. І тому ми маємо певні здобутки, досягнення, призові місця і нам є чим звітувати. Але цьому передує велика робота нашого професорсько-викладацького складу зі створення належної наукової атмосфери на факультеті.
Про основні наукові досягнення викладачів та студентів дефектологічного факультету доповіла заступник голови комісії із наукової роботи Співак Л.А. Нею були визначені високі показники кафедр технологій корекційної та інклюзивної освіти (завідувач кафедри доктор педагогічних наук, професор Дмітрієва І.В.), логопедії та спеціальної психології (завідувач кафедри доктор психологічних наук, професор Мамічева О.В.), корекційної педагогіки (завідувач кафедри кандидат педагогічних наук, доцент Липа В.О.).
Без перебільшення можна сказати, що витоки успіхів й досягнень у нелегкій, але такій потрібній справі виховання і навчання дітей із особливими освітніми потребами у значній мірі полягають саме у науково-практичних дослідженнях та розробках, забезпечуються безперервним розвитком науки у нерозривному зв'язку з практикою. Саме тому підвищений інтерес викликали доповіді наших гостей, практичних працівників: Сабартак О.В. – завідувача Слов’янської міської ПМПК (доповідь за темою «Структура та організація роботи Слов’янської міської психолого-медико-педагогічної комісії»), Гаврик Л.Є. – міського логопеда при дитячій лікарні (доповідь – «Профілактика мовленєвих порушень») та Ткаченко Т.В. – учителя-методиста вищої категорії, переможця обласного конкурсу «Кращий вчитель 2013 р.» у серії «Освіта» у номінації «Кращий педагог груп спеціального і санаторного профілю ДНЗ для дітей з обмеженими можливостями здоров’я» (доповідь – «Соціальна адаптація і корекція мовленєвих порушень у дітей із ДЦП»).
Наприкінці пленарного засідання відбулося урочисте нагородження переможців, які мають найвищі показники в наукових осягненнях.
Закінчився День науки плідною роботою секцій, на яких виступали викладачі, аспіранти, магістранти і студенти з доповідями по актуальних проблемах корекційної педагогіки.