У минулому році було започатковано реалізацію інноваційного проекту «Ресурсний центр факультету – освітній простір для розвитку педагогів, студентів, батьків та дітей». Робота означеного центру спрямована на поєднання науково-методичного потенціалу викладачів факультету та практичних працівників для підвищення ефективності підготовки фахівців дошкільної освіти, практичної психології та соціальної педагогіки.
На занятті було продовжено роботу, розпочату студентами випускних курсів у 2014 році. Було презентовано «Довідник із етнопсихології». За матеріалами, зібраними та структурованими студентами, підготовлено його перший випуск.
Співавтори висловили щиросердечну подяку всім учасникам цієї роботи. Подяку за проведену роботу було відправлено кожному випускникові через соціальну мережу «ВКонтакте» в інтернет-групі «Кафедра практичної психології».
Тема заняття: «Становлення та розвиток етнопсихології в Україні (ХVІІІ-ХХ ст.).
Мета заняття: поглибити знання студентів про внесок українських дослідників у становлення та розвиток етнопсихологічної науки.
Форма проведення: міжгрупова взаємодія.
Було представлено результати науково-методичного пошуку студентів 5 курсу спеціальностей «Дошкільна освіта», «Практична психологія».
Студенти отримали завдання: зібрати матеріал про українських дослідників та їх доробок із етнопсихології та представити його для обговорення на практичному занятті.
Студенти, які зібрали матеріал про дослідників та дослідження етнопсихології виступили як Експерти. Група студентів – Аналітики – аналізували повідомлення Експертів, ставили запитання та готували матеріали для випуску Наукового вісника з етнопсихології. У роботі брали участь 2 консультанти – студенти, які зібрали найбільшу кількість матеріалів.
За час заняття група редакційної колегії підготувала випуск Наукового вісника з етнопсихології.
Також працював Бібліографічний відділ працював, який ознайомив присутніх із літературою за означеною темою.
На практичне заняття були запрошені гості – викладачі випускових кафедр факультету, студенти та аспіранти.
За результатами пошукової роботи студентів буде розроблено 2-ге видання (доповнене та доопрацьоване) «Довідника з етнопсихології». Усі студенти, які взяли участь у доборі матеріалів, стануть його співавторами.
Доцент кафедри практичної психології
Дметерко Н.В.