Тарас Шевченко — тонкий, проникливий лірик, поет-громадянин, митець, який залишив нащадкам неоціненну книгу народного життя, відстояв і зберіг національну гідність свого багатостраждального українського народу. Для нас він — таїна, над розгадкою якої працюватиме ще не одне покоління, криниця з холодною джерельною водою, яка затамовує духовну спрагу народу.
Щороку, спілкуючись з нетлінною творчою спадщиною великого сина українського народу, знаходимо щось нове, хвилююче, невідоме досі.
Так на абонементі художньої літератури бібліотекарями О. В. Агейкіною та О. П. Мартем'яновою була організована книжково-ілюстративна виставка: “Вічна книга Великого українця” (“Кобзар” Т. Г. Шевченка).
Поезії, що входять до збірки складалися на тернистих дорогах поетового життя, писались то в мандрах, то в казематі, мережились при світлі білих ночей Півночі, в пісках закаспійських пустель, під самотнім сонцем вигнання. Хоча більшість поезій написані поза межами рідного краю, наскрізно струменить у них світлий образ Дніпра і далеч українських степів.
Книга формувалась поступово, рік за роком, формувало її саме поетове життя, і все наістотніше із цього життя, від юності до останього подиху ввібрав у себе цей збірник поезій, у хвилину творчого натхнення було названо “Кобзарем”. Пізніше назва “Кобзар” стала традиційною для всієї творчості поета.
На виставці представлені видання “Кобзаря” різних років, які є в бібліотеці.
Особливо цікавим є факсимільне видання, яке відтворює перше прижеттєве — 1840 року. Також є видання 1934, 1954, 1961, 1986, 1989, 1996, 1998, 2013 років. Видання різні за обсягом, щедро ілюстровані, українською, російською та англійською мовами.
Біографічна, науково-дослідницька, науково-популярна, просто популярна, белетрестична література про Шевченка величезна, і вона весь час поповнюється.
Перегляд документів “На струнах Кобзаревої душі”, організований в читальному залі № 2 (бібліотекарі О. С. Зозуля, О. М. Кравцова) містив праці шевченкознавців: О. Кониського, П. Зайцева, С. Єфремова, І. Франка, І. Огієнка, Н. Королюк, В. Касіяна, В. Смілянської, В. Пахаренка, С. Цвілюка, С. Чаніна та інших.
Серед видань була представлена і Шевченківська енциклопедія (4 томи), де викладено основні відомості про життя, творчість і особистість Тараса Шевченка, його епоху, оточення, пісумовано понад півторасторічний досвід вивчення всіх аспектів шевченкіани.
Цікавою є мистецька спадщина Шевченка. На виставці містилися альбоми з репродукціями картин: “Шедеври українського живопису” (Київ, 2008), “Тарас Шевченко : живопис, графіка” (Київ, 1986), “Тарас Шевченко — мистецька спадщина: 4 т.” (Київ, 1961-1964).
Представлені були і підбірки матеріалів з періодичних видань, щодо вивчення творчості Шевченка в школі.
Серед студентів філологічного факультету 1 і 2 курсу проведено інформаційний огляд літератури “Тарас Шевченко” та тематичний огляд “Т. Шевченко-художник” (зав. сектором ч.з. О. М. Кравцова, викладач кафедри української мови та літератури Л. Б. Жижченко).
Тож читаймо Шевченка !