Традиційно в березні ми вшановуємо пам'ять видатного поета, письменника, Пророка українського народу Тараса Григоровича Шевченка.
З нагоди відзначення 201-ї річниці з дня народження Кобзаря на дефектологічному факультеті відбулись «Шевченківські читання».
Метою заходу було вшанування пам`яті Тараса Шевченка, узагальнення та конкретизація знань студентів про Великого Кобзаря як громадянина, митця й людину; розкриття полум'яної любові автора до України, його мрії і віри в перемогу волі, правди, справедливості.
Нині, як ніколи, перед нами постає питання об’єднання суспільства у патріотичних рухах за незалежність і цілісність української держави, виховання у молоді любові до рідної землі, бажання знати більше про історію нашої держави, її видатних постатей, національних героїв. У цьому аспекті вивчення і популяризація творчої спадщини великого українського поета, прозаїка, драматурга, художника, етнографа, пророка Т. Г. Шевченка – одне із важливих завдань виховання.
Студенти переглянули біографічний фільм «Обличчя української історії», який дозволив глибше проникнути в героїчну та сповнену випробувань долю Великого Кобзаря, розкрити образ геніального поета, визначити чинники, які вплинули на загартування духу істинного патріота рідної України. Було наголошено, що найбільшим багатством для Кобзаря була завжди незалежність і воля українського народу. Найкращою зброєю для нього було слово, а єдиним прагненням завжди була істина і справедливість. Минають віки, стираються написи на камені. Тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка – живе і вічне. Вивчаймо його, думаймо над його істиною, виконуймо заповіти, які посилав він синам свого народу.
Визначальними темами виступів студентів стали яскраві сторінки з життя і творчості Шевченка, його роль в українській історії та культурі, а також роздуми про сучасні реалії нашої країни і суспільства. Упродовж вечора звучали безсмертні твори Світоча української культури, зокрема, наші дівчата читали напам’ять уривок з поеми «Катерина» (Д. Ніколаєнко), вірші «Лілея» (А. Жукова), «Не гріє сонце на чужині» (О. Ніконенко), «Дівичії ночі» (Д. Солопко), «Заповіт» (Є. Трухіна) та ін. Студенти декламували і вірші про Т. Г. Шевченка, зокрема, «Шануймо Тараса» (І. Білокур) поетеси Зінаїди Дударчик.
Було визначено, що книги неперевершеного світоча української культури, геніального поета, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка, відомого в історії України як непохитного борця за її державну незалежність та політичну самостійність, повне визволення українського народу від національного й соціального гноблення, будуть завжди актуальні. Його твори просякнуті демократичними ідеями, сьогодні набули особливої популярності серед студентства та громадськості. Тарас Шевченко піднісся до вершин людського духу, до вершин вселюдської любові, бо був найбільшим патріотом України, заповідав нам любити свій народ, плекати свою культуру
Завдяки Шевченківським читанням студенти отримали чудову нагоду насолодитися поезією Кобзаря, підтвердити, що вічно нетлінна творчість геніального сина України жива подихом життя, биттям гарячого людського серця; безсмертні могутня сила його таланту, проникливість і глибина його думки, мужність і ніжність його лірики, гострота і пристрасність його слова, мужність і пісенність його віршів, самовіддана любов його до своєї батьківщини, до свого народу. Студенти ще раз довели, що творчість Великого Кобзаря стає наразі дороговказом для всіх.
Минатимуть роки, спливатимуть віки, а Т. Шевченко залишатиметься у пам'яті нащадків, бо є й буде Україна і народ український, який пам'ятає його заповітні слова:
І мене в сім’ї великій,
В сім’ї вольній, новій
Не забудьте пом'янути
Незлим тихим словом.