Узимку в нашому університеті відбулася зустріч студентів і викладачів філологічного факультету з авторами, безпосередніми учасниками створення стрічки «Холодний Яр. Воля України – або смерть!» та презентаційний показ фільму, присвяченого запеклій боротьбі українського руху опору за звільнення центральної України від російських загарбників у 1919-1922 рр.
Наші гості – директор Всеукраїнської громадської організації «Не будь байдужим!», журналіст, кандидат наук із соціальних комунікацій Оксана Левкова з м. Києва, викладач, кандидат історичних наук із Кіровограда Юрій Митрофаненко, керівник військово-історичного клубу «Повстанець», історичний реконструктор, один із героїв стрічок «Поводир» та «Холодний Яр. Воля України – або смерть!», харків’янин Владислав Куценко розповіли багато цікавого та відповіли на питання, які виникали під час бесіди й обговорення стрічки. Завдяки представникам громадської організації університет одержав буклети-пам’ятки, присвячені вивченню української мови та диск із записом пізнавальних фільмів історичної тематики.
На цьому знайомство і контакти з нашими новими друзями не перервалися. Не так давно Володимир Куценко надіслав декану філологічного факультету Н.І. Овчаренко добірку книг, що цими днями поповнять фонд університетської бібліотеки, та плакатів, які будуть розміщені для огляду в її приміщенні. Наталія Іванівна повідомила, що на факультеті готується знайомство студентів з новою літературою, перегляд фільмів про історію визвольних змагань в Україні та круглий стіл, присвячений їх обговоренню.
Запрошуємо всіх охочих познайомитися з новою літературою:
Юрій Горліс-Горський «Холодний Яр» із серії «Видатні українські твори: історія в романах та повістях. Національно-визвольні змаганння поч. ХХ ст.»
Петро Дяченко «Чорні запорожці. Спомин командира 1-го кінного полку Чорних запорожців Армії Української Народної Республіки про збройну боротьбу за Українську державу в 1918-1920 рр., зокрема на Чернігівщині та Харківщині».
Ярослав Тинченко «Новітні запорожці. Війська Центральної Ради, березень 1917 – квітень 1918 рр.». Науково-популярне видання з автографом автора.
Ярослав Тинченко «Війська ясновельможного пана гетьмана. Армія Української держави, травень – грудень 1918 р.». Науково-популярне видання.
Ярослав Тинченко «Військово-морські сили України, 1917-1921 рр.». Науково-популярне видання.
Ярослав Тинченко «Під зіркою Давида. Єврейські національні формування в Україні в 1917-1922 рр.». Науково-популярне видання.
Ярослав Тинченко «Панцирні потяги, панцирники та залізничні війська у Визвольній війні 1917-1922 рр.».
Олександр Пагіря «Карпатська Січ: військове формування Карпатської України».
Іван Монолатій «Українські легіонери: формування та бойовий шляхУкраїнських січових стрільців, 1914-1918 рр.».
Олексій Сокирко «Конотопська битва 1659 р.: тріумф в час руїни».
Олексій Сокирко «Полтавська битва 27 червня 1709 р. Український Рубікон» (Частина 1).
Олексій Сокирко «Полтавська битва 27 червня 1709 р. Український Рубікон» (Частина 2).