10.02. 2015 – 12.02.2015 на факультеті психології, економіки та управління (кафедра прикладної психології) був проведений тренінг «Взаємодія з дітьми, які пережили травматичні події» за матеріалами міжнародного фонду «Діти і війна». Тренерами були: Мирославська Валентина – практичний психолог, травмотерапевт (м. Суми); Троїцька Марина – психолог, страший викладач Інституту післядипломної освіти (м. Суми).
Робота з дітьми із зони військових конфліктів доводить, що чим раніше допомогти дитині впоратися зі стресами війни, тим раніше покращиться його самопочуття, зменшиться ризик виникнення проблем надалі. Автори підкреслюють, що ця програма – не програма лікування, а спосіб уникнути необхідності отримання спеціальної допомоги в майбутньому.
Запропоновані тренінгові заняття спрямовані на освоєння практичних методів поетапного навчання дітей за програмою «Діти і війна»: формування у дітей 8-15 років, навичок, що допомагають позбавиться психологічних проблем, які можуть виникнути внаслідок переживання війни і насильства.
У результаті участі в навчальному тренінгу, фахівці зможуть:
- визначати природні та типові психологічні реакції дітей, які пережили війну;
- працювати з нав'язливими думками і почуттями і навчити цьому дітей;
- допомогти дітям освоїти методи управління власною активністю;
- розпізнавати феномен уникнення і працювати з ним;
- ознайомитися з методами психологічної допомоги дітям, які втратили близьких;
- ознайомитися з рекомендаціями щодо ведення паралельних батьківських груп;
- навчитися виявляти дітей, яким потрібно спеціальне лікування.
Учасники тренінгу були забезпечені методичними матеріалами програми «Діти і війна» (електронна версія).