2 грудня 2014 року в Державному вищому навчальному закладі «Донбаський державний педагогічний університет» (Донецька обл., м. Слов’янськ, вул. Батюка, 19) Службою безпеки України за підтримки Українського інституту національної пам’яті на виконання Указу Президента України «Про заходи у зв'язку з Днем пам'яті жертв голодоморів» від 29 жовтня 2014 року № 830/2014 відкрито тематичну документальну виставку-експозицію «Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу». Захід організовано для вшанування пам’яті жертв голодоморів.
У межах заходу було представлено плакати виставки «Убивство голодом – геноцид», створеної у 2013 році до 80-тих роковин Голодомору 1932-1933 років.
Тематична виставка-експозиція містила матеріали виставок попередніх років. Зокрема, це частина плакатів виставки, створеної Службою безпеки України та Українським інститутом національної пам’яті у 2009 році за матеріалами розслідування кримінальної справи за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932-1933 рр.
Почесну місію відкрити захід було надано першому проректору навчального закладу, доктору педагогічних наук О.Г. Набоці.
Слово для презентації нової книги «Геноцид в Україні 1932-1933 рр. за матеріалами кримінальної справи № 475” було надано її упорядникові, полковнику Служби безпеки України В.М. Удовиченку, який наголосив зокрема, що в збірнику надруковано документи та матеріали, присвячені жахливій трагедії українського народу у ХХ ст. – Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. В основу джерельної бази видання покладено вибірку з матеріалів цієї справи, які зберігаються в поточному архіві Апеляційного суду м. Києва (судовий № 1-33/2010). Публікація охоплює документи про порушення кримінальної справи, свідчення очевидців, висновки cудових експертиз, фотоматеріали 1932-1933 рр., постанову Апеляційного суду м. Києва з мотивувальною частиною про визнання Голодомору 1932-1933 рр. Геноцидом українського народу. До збірника також увійшли тексти офіційних перекладів міжнародно-правовоих актів про злочини проти людства, відповідні законодавчі акти України та інші документи.
Цю книгу разом із підбіркою інших 30-ти видань із історії України, національно-визвольного руху, збіркою віршів для молоді та нарисами про життєві й творчі шляхи видатних українських учених, громадсько-політичних діячів, церковних реформаторів, письменників, поетів, композиторів, скульпторів та педагогів було передано до бібліотеки ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет». Огляд подарованої підбірки для присутнізх зробила заступник директора бібліотеки навчального закладу А.І. Обухова.
В обговоренні теми жахливих історичних подій та презентованого твору сучасної української наукової літератури взяли провідні фахівці вишу, зокрема член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України, голова Донецької обласної спілки краєзнавців, доцент В.І. Романько, доцент кафедри української мови та літератури О.В. Карабльова, старший викладач кафедри української мови та літератури З.О. Клименко.
У заході взяли участь не лише викладачі університету, а й студенство вишу, що, також глибоко переймаючись трагедією власного народу, доклало свою частку душі, продекламувавши вірші вітчизняних поетів. Зокрема задекламували підібрані до цього заходу вірші студентки 2 курсу російсько-українського-відділення Д. Колодяжна, В. Сорокіна, Ю. Синельченко.
Неймовірне почуття єдності в болі за трагічну долю рідного народу, тугу за незворотність подій об’єднали присутніх у залі викладачів, працівників бібліотеки вишу, студентів та громадскіть. Запаливши свічки та вшанувавши пам’ять усіх безневинно загиблих під час голодомору в Україні хвилиною мовчання, кожен присутній навіки залишив у своїй пам’яті відчуття жаху від подій та трагедії голодомору в Україні, яка є довічним болем нашого народу.
У заході взяли участь усі небайдужі до історії та долі свого народу: колектив вишу, студенти, члени Студентського братства ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» та представники ЗМІ міста.