Нещодавно ми группою відвідали Слов'янський краєзнавчий музей. До музею ми входили з настроєм особливої урочистості. Його зали присвячені історії міста з часів його заснування. А було це понад трьохсот років тому. Представлена тут і сучасна історія.
Музей відкритий для відвідування з 1974 р.Розміщений він у старій купецькій будівлі, побудованій наприкінці XIX століття. Основні напрямки діяльності музею – науково-дослідна і культурно-просвітницька робота, комплектування музейних колекцій, створення експозиції і виставок, популяризація та пропаганда історико-культурної спадщини краю.
Загальна кількість пам'яток музейного фонду становить біля 33000 одиниць, з них більше 23000 складає основний фонд.
Музей має одну із найбільших в області колекцію кераміки, тисячі предметів налічують етнографічна, археологічна, фалеристична, нумізматична та інші колекції. Є тут і власна наукова бібліотека.
Екскурсовод розповів нам багато цікавого. Ми бачили речі, якими користувались давні слов'яни: монети, жіночі прикраси, засоби праці, посуд, зброю.
Переглянули експозицію відділу природи, де ознайомились з природними особливостями краю – рельєфом, кліматом, геологією, тваринним і рослинним світом. А також оглянули відділ розвитку суспільства з найдавніших часів до 1917 р., який представлений археологією з епохи палеоліту до середньовіччя, періодом заселення краю, виникнення і становлення міста Тора-Слов'янська. Окремі експозиції в музеї присвячені купецтву, побуту та етнографії Слобідської України, розвитку суспільства з 1917 по 1990 рр. – становлення радянської влади, громадянська та Велика Вітчизняна війни на території Слов'янщини, відновлення народного господарства, соціально-економічний розвиток міста.
Дуже цікаво було побачити народний одяг, чудові вишивані сорочки, рушники, яскраву українську кераміку, вироби з дерева, наприклад, меблі, або скриню з вирізаними орнаментами. Козацькі шаблі, люльки, пістолети — все це хотілося потримати в руках.
Усі ми були дуже задоволені екскурсією і відчули свій зв'язок з багатьма поколіннями людей, що жили впродовж століть на нашій рідній землі і створювали її красу. Краще один раз відвідати краєзнавчий музей, ніж сто раз послухати про нього.