Під такою назвою в актовій залі факультету початкової, технологічної та професійної освіти 22 березня відбувся літературно-музичний захід до 175-річчя від дня народження Миколи Віталійовича Лисенка.
Він — ціла епоха в історії національної та світової культури: основоположник української класичної музики, блискучий піаніст, вчений фольклорист, талановитий хоровий диригент і педагог. М. Лисенко один з найвизначніших громадян України не лише на теренах мистецьких, але й державотворчих. “Все що мало в собі хоч макове зерно української культури — ставало святим для Миколи Віталійовича, бо Україна була сонцем його життя”, - писала Л.Старицька-Черняхівська.
Захід був організований за ініціативи працівників читальної зали №1 бібліотеки : О. А. Борщової, Н. О. Шило, за допомогою кафедри “Музика та хореографія”, за сприяння деканату, за участю студентів денного і заочного відділу факультету ПТПО.
Увазі присутніх була запропонована книжкова виставка “Микола Лисенко — основоположник української класичної музики”.
Ведучі заходу Арутюнов Олексій, Моторіна Дарина, Моржанівський Максим, Попіванова Кристина оглянули життєвий та мистецький подвиг митця. Їх розповіді супроводжувалися переглядом слайдів (відповідальна за презентацію студентка 1 курсу Стрілець Вероніка) та музичними номерами. Прозвучали фортепіанні твори “Елегія”, “Баркарола (Пливе човен)” у виконанні к.п.н., доцента кафедри “Музика та хореографія” Замороцької В.В.; пісні на слова Т.Шевченка “По діброві вітер виє” (у виконанні студентки 3-го курсу Позираєвої Дар’ї), “Садок вишневий коло хати” ( у виконанні вокального ансамблю під керівництвом к.п.н., доцента Смиренського В.М.). Гурт “Веснянка” під керівництвом к.п.н., доцента Чепіги В.Т. виконав українську народну пісню “Ой єсть в лісі калина” в обробці М.Лисенка та пісню Виборного “Ой під вишнею, під черешнею”з опери “Наталка Полтавка” (соліст студент 3-го курсу заочного відділення Лисенко Сергій). Вокальний колектив “Передзвін” під керівництвом Лисенка Сергія проспівав пісню “Як калина розцвіте”. Увазі глядачів була запропонована хореографічна композиція “Ніч яка місячна” у виконанні Воротняк Поліни та Губіна Євгена (художній керівник і постановник ст. викладач Гусаченко Л.М.). Присутні також змогли прослухати у записі такі твори М.В.Лисенка: “Реве та стогне Дніпр широкий”, “Українська сюїта: №1.Прелюдія”, Увертюра до опери “Тарас Бульба”, арія Лисички з дитячої опери “Коза -Дереза”. Захід закінчився “Молитвою за Україну” - “Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!”
Захід пройшов на високому емоційному рівні, не залишив нікого байдужим. Це свідчить, що і сьогодні, в ХХІ сторіччі, його творча спадщина безсмертна.
Допоки український народ живе, доти і житиме пам’ять про Миколу Віталійовича Лисенка, доти звучатимуть його музичні твори.