Чи були ви колись у нашому Слов’янському музеї? Якщо ні, то обов’язково завітайте туди!
Напередодні, ми нашою дружною групою, разом із куратором – Ішутіною Оленою Євгеніївною, вирішили корисно провести разом вільний час. Олена Євгеніївна запропонувала піти до музею. Усі охоче підтримали цю думку, адже ми всі немісцеві, тому жодна не була в музеї. Отже, через те, що ми вчимося у місті Слов’янськ, усі дуже зацікавилися цією ідеєю.
Коли ми прийшли, нас радо зустріли. Наш екскурсовод – Ступков Валерій Іванович, охоче почав розповідь. За його словами, музей існує з 1970 року. У ньому, виявляється, понад 30 тис. експонатів. Тут 15 різноманітних залів, у кожному з яких своя особлива енергетика, своя дивовижна історія, своя цікавинка.
У першій залі ми побачили, як виникало життя в Слов’янську. Виявляється, 500 млн. років тому в цьому регіоні піднімалася вода, унаслідок чого, коли вода зникла, утворився Донецький Кряж. Загалом, Валерій Іванович розповідав нам про виникнення в ті часи різноманітних тварин, птахів та рослин. Також ми побачили гігантський бивень та зуби мамонта, велетенські роги оленя та бізона. Ще ми почули багато цікавих історій і фактів про птахів того часу, а саме про зозуль, стрижів, сов, качок, чапель, лебедів та ін.
У наступних залах нам дізналися про різні види лісних тварин, серед яких були дикий кабан, єнотовидна собака, велетенський лось, вовк, лисиця, заєць, тхір і їжачок. Вони були немов живі.
Наступна зала розповіла нам про події кам’яного віку. Там представлено тогочасні знаряддя праці. Екскурсовод повідомив як їх застосовували. Можна оцінити культуру тих часів. Коли ти знаходишся в тій залі, то немов переносишся на декілька століть назад. Той посуд, ті меблі, ті різноманітні речі ілюструють умови, у яких жили наші предки. Це дозволяє порівняти ті часи з сьогоденням, щоб зрозуміти, як все починалось і до чого привело. У такий спосіб легше розумієш всю цінність розвитку людства.
Потім йдуть зали, які розказують про історичні події нашого краю; про відомих особистостей, які тут жили та сприяли розвитку цієї місцевості. Крім того, багато йдеться про наших славних козаків і чумаків, про їхню важливу роль у формуванні і житті України. До речі, хто не знає, Слов’янськ виник 1784 року на території, де колись мешкали славні слов’янські народи.
Згодом нам показали зали з рідкісним посудом і скульптурами, котрі були виконані в незвичайному стилі. Їх якість просто дивовижна. Також нам показали залу з картинами. Манера їх виконання дуже вражає. На відміну від скульптур, картини писали наші сучасники. І я гадаю, що ми повинні пишатися цими художниками, адже їхні картини мають неабияку моральну цінність для нашого Слов’янська.
Ще було безліч цікавого і неймовірного, про цей музей можна розповідати годинами. Та все ж усього не розповідатиму. Для того, щоб більше зацікавити читача. Отже, я рекомендую відвідати наш славетний музей, аби розширити свої знання про місто Слов’янськ і пережити незвичайні відчуття!
Наша група 1-А гарно дякує кураторові Ішутіній Олені Євгеніївні і працівникам музею за цікаво та плідно проведений час!
Кореспондент «ПВПКINFO»
Анастасія Дикарьова