26 вересня в читальній залі №1 бібліотекарями Борщовою О.А. і Шило Н.О. разом зі студентами факультету ПВПК, за участю запрошених гостей: Романька В.І., кандидата педагогічних наук, доцента, члена Національної спілки журналістів, члена Національної спілки письменників України, почесного члена Національної спілки краєзнавців, почесного краєзнавця Донеччини; Шамрая А.В., старшого наукового співробітника Слов’янського краєзнавчого музею, Кушнір Віри Віталіївни, наукового співробітника Слов’янського краєзнавчого музею відбувся захід, присвячений Слов’янську. Його головною метою було ознайомлення першокурсників із містом, у якому розташований наш університет, із його давньою історією, культурою, визначними діячами літератури, театру та кіно, майстрами пензля й художньої кераміки, музикантами й співаками, життя і діяльність яких пов’язані з містом, кому він дарував і продовжує дарувати натхнення.
У вступному слові бібліотекар Борщова О.А. запропонувала присутнім переглянути книжкову виставку краєзнавчої літератури, познайомила з найбільш вагомими виданнями на цю тему, автори яких були серед гостей.
Розпочався захід урочистою “Привітальною”, піснею у виконанні відомого гурту “Веснянка” під керівництвом В. Т. Чепіги.
Було надане слово гостям. Про сиву давнину нашого міста змістовно розповів Шамрай А.В., демонструючи цінні експонати, знайдені під час розкопок, фотографії, топографічні зображення фортеці Тор, на місті якої і виникло місто.
Про літературний процес, що посідає особливу сторінку в історії Слов’янська, розповів Романько В.І., а також познайомив присутніх зі своїми історико-краєзнавчими книгами та науковими дослідженнями.
Кушнір В.В. розповіла про театральне життя міста і акторів (Борисоглібську Г.І., Милютенка Д.О., Бикова Л.Ф.); про визначних художників (Кончаловського П.П, Савченка Ю.Г., Бомбізу В., Радковського В., Сметанкіна С. та ін.); про відому майстриню художньої кераміки Максимченко Н.О.
Із іменитими музикантами та співаками ( Ростроповичем М.Л., Богатіковим Ю.Й., Іво Бобулом) присутніх познайомила Борщова О.А.
Розповіді виступаючих поєднувались емоційним словом ведучих Лесківа Валерія та Рязанової Марії, із художнім читанням віршів поетів Слов’янщини у виконанні Котлярової Ольги та Шейкаш Аліни, із виконанням пісні Г. Тимофєєва “Тихий мой Славянск” сестрами Рязановими.
Виступи супроводжувалися демонстрацією слайдів. Прозвучали пісні “Дивлюсь я на небо” на слова М. Петренка (вик. Д. Гнатюк) та “Все золото світу” у виконанні Іво Бобула.
Захід закінчився переглядом відеофільму “Рідне місто моє”.