26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – із різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Від вибуху і при гасінні пожежі, що тривала близько 10 днів, загинуло 31 людина і більше 200 було госпіталізовано. За неофіційною статистикою в Україні померло не менше 15 тисяч людей, які були уражені в результаті аварії на Чорнобильській АЕС.
30 років як про це кожного квітня згадують мешканці нашої країни та поза її межами.
У Слов'янську теж згадують трагедію. У місцевому краєзнавчому музеї до цієї події було відкрито експозицію. Наші студенти долучилися до акції пам'яті, відвідавши музей разом із викладачем кафедри теорії і практики початкової освіти Плахотським О.В.
Про Чорнобильську трагедію присутнім розповідали учні місцевих шкіл і це символічно, адже саме молодь має знати та пам'ятати, аби ніколи не повторити помилок минулого.
Але захід містив не тільки розповіді. Музей приготував експозицію із картин, присвячених Чорнобильській трагедії. Більше 40 картин несли в собі емоції втрати, яку ми не бачили, і сподіваюсь, більше не побачимо – ані ми, ані наша країна, ані Земля!
Ця екскурсія не залишила байдужими нікого.