У Райгородоцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося підсумкове засідання педагогічної ради з проблеми: «Виховання та формування свідомості школяра з урахуванням цінностей і традицій школи, родини, селища, забезпечення умов наповнення педагогічного процесу національним та духовним змістом».
У межах багаторічної співдружності педагогічного колективу школи та науковців ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» на засіданні були присутні завідувач кафедри теорії і практики початкової освіти, доктор педагогічних наук, професор Гаврілова Л. Г. та завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін, кандидат педагогічних наук Євтухова Т. А., які з професійним та творчим запалом розповіли всім присутнім про свою роботу в формуванні національної свідомості і студентів, і школярів. Проф. Л. Г. Гаврілова поділилася досвідом роботи у вищій школі, презентувавши мультимедійний підручник з історії української духовної музики, наголосивши на значенні пісенної духовної спадщини для підростаючого покоління. А також подарувала школі два примірники свого електронного підручника з історії української музики. Доц. Т. А. Євтухова зупинилась на впливі засобів масової інформаціі загалом і телебачення, насамперед реклами, зокрема на формування особистості як дорослих, так і дітей. І треба відзначити, цей вплив далеко не завжди позитивний.
Також були запрошені представники всіх соціальних інституцій, що є на території Райгородоцької селищної ради, а саме: Гадяцький О. І. – Райгородоцький селищний голова, протоієрей Олексій – настоятель Св. Михайловского храму, ПелипенкоТ. І. – завідувач Райгородоцької бібліотеки для дорослих, Гудова Н. С. – директор Райгородоцького БП та Д, Сухоручко В. В. – підприємець, Прозорова Г. Г. – член батьківської ради, мешканка селища Райгородок.
Змістовно та креативно відбулася презентація педагогічного колективу Райгородоцької ЗОШ за підсумками роботи з цієї украй важливої і для освітян, і для селища проблеми. Педагоги ілюстрували свої звіти, створивши скрапбукінг – рукотворний нетрадиційний плакат, кожен із яких став справжнім витвором мистецтва.
У вступному слові директор директор школи Л. І. Каліберда розповіла про результати співдружності і співпраці педагогічного колективу з ДНЗ «Ялинка», недільною школою при Св. Михайловскому храмі, виконкомом Райгородоцької селищної ради, батьківською радою, Райгородоцьким БП та Д, бібліотекою для дорослих.
Гарний настрій присутнім на початку роботи задала вчитель Н. В. Усіченко та учениці 9-х класів, продемонструвавши фрагмент уроку трудового навчання – «Віночок вити – життя любити». Дівчата душевно розповіли про історію та правила плетіння традиційної прикраси української жінки – віночка. Вони й самі були у гарних вінках, зроблених власноруч.
Детальним та цікавим був звіт про співпрацю із ДНЗ «Ялинка», який представили вчителя Ю. В. Гладкова та Л. І. Бондар. Усім сподобався скрапбукінг про роботу дитячого самоврядування, що його представили вчителі А. С. Пристинський та Г. С. Зима. Про досягнення початкової школи у вихованні та формуванні моральної свідомості школяра розповіли вчителі В. М. Мельникова та М. В. Мотрич. Педагоги В. В. Нікітіна, С. І. Черепня, А. А. Бірюлін ознайомили присутніх із запровадженими в школі новими формами роботи, спрямованими на виховання особистості на засадах абсолютних, національних, сімейних та особистісних цінностей.
Роботу педагогів старшої школи презентувала О. Ю. Ставинська. На психологічних особливостях, досягненнях та труднощах, які виникають, зауважила практичний психолог В. Ю. Шульга, підкресливши ефективність співпраці педагогічного колективу школи із психологічною службою. А про чималий внесок свого закладу щодо морального виховання школярів ґрунтовно доповіла завідувач дитячої бібліотеки А. О. Цівковська. Як завжди творчо розповіли про напрацювання недільної школи вчителі О. П. Киркач та Д. Г. Гриньова.
Найактивнішу участь у вихованні високоморальної особистості зазвичай бере Райгородоцький Будинок природи та дозвілля. Усі структурні підрозділи цього закладу активно залучають мешканців, і насамперед дітей, до національних духовних витоків через численні культурні заходи, що відбуваються у селищі на найвищому рівні. Учитель Т. В. Черепня, директор Будинку природи та дозвілля Н. С. Гудова та завідувач Райгородоцької бібліотеки для дорослих Т. І. Пелипенко поділилися з педагогами та гостями своїм досвідом співпраці школи і соціально-культурних інституцій.
Гарними досягненнями в роботі педагогічного колективу школи з науковцями ДДПУ поділилася Н. С. Газукіна, а про роботу з батьківською радою розповіли директор Л. І. Каліберда та член батьківського комітету Г. Г. Прозорова. А ще очільниця школи разом із Райгородоцьким селищним головою О. І. Гадяцьким акцентували увагу присутніх на постійній співпраці з виконкомом селищної ради. А директор історичного музею, що діє в школі, Г. В. Лопатіна говорила про таку важливу для дітей ланку роботи, як допомога і активна участь педагогів і школярів у діяльності ради ветеранів селища.
Одним із провідних напрямків роботи з морального виховання колектив школи вбачає у співдружності з настоятелем Свято-Михайлівського храму отцем Олексієм, який змістовно розповів про основні шляхи, що їх зроблено і школою, і релігійною установою у цьому напрямі.
Підсумкове засідання педагогічної ради відбулося на високому професійному рівні. Цей захід укотре довів, що школа є основним провідником між соціальними інститутами селища. А ще підсумок яскраво свідчить, що всі інституції, усі колективи разом працюють на один результат – виховання гідного громадянина і патріота своєї Батьківщини – малої і великої.
Інформаційний сектор факультету ПВПК