В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує людство. Цей рік є ювілейним для України, адже 9 березня була 210 річниця від дня народження великого митця Тараса Шевченка.
25 квітня на кафедрі психології, факультету гуманітарної та економічної освіти відбувся тематичний захід «Шевченко – поет і художник».
Тарас Шевченко як художник посідає одне з почесних місць в українському образотворчому мистецтві. Живописна спадщина налічує близько 1200 робіт, виконаних маслом, олівцем, акварелі та інших техніках, поетична –понад 240 творів. Великий Кобзар мріяв бачити Україну вільною, а людей – веселими і щасливими, і про це він розповідав у своїх віршах. Малювання для нього стало потребою, вираженням творчого духу. Він став одним із перших художників, які засновували новий реалістичний напрям, і засновником критичного реалізму в українському мистецтві.
До тематичного заходу залучилися студенти, магістри 1 курсу факультету гуманітарної та економічної освіти та викладачі спеціальності «Психологія». Ольга Анисимова познайомила їх із життям та творчістю великого митця, зробила опис та психологічний аналіз написання ним таких картин, як «Циганка-ворожка», «Катерина», «Сон бабусі та онуки». Інформація заходу була захоплюючою та змістовно насиченою.
Студенти декламували улюблені вірші – Антон Яцуненко – «Заповіт», викладачка кафедри психології Лариса Степаненко надихала присутніх композицією «Думи мої, думи мої…», а студентка 2 курсу Софія Барабаш вразила сучасним виконанням відомого тексту «Зоре моя вечірняя…».
Дискусія щодо цікавих фактів життя та творчості Тараса Шевченка викликала жваве обговорення серед присутніх.
Модераторами заходу були куратори академічних груп Лариса Дейниченко та Галина Свіденська.
Тарас Шевченко був справжнім творцем Української землі. Пам’ятаймо про це. Маємо надію, що його творчість надихатиме нашу молодь на нові звершення та досягнення.