Історія кафедри.
У 1950 році на фізико-математичному факультеті була створена кафедра математики, яка в 1974 році була реорганізована. З того часу на факультеті працювали дві математичні кафедри: кафедра математики і кафедра математичного аналізу. У 1988 році на основі кафедри математики були створені дві кафедри: кафедра алгебри і геометрії та кафедра методики викладання математики.
У 1994 році відбувся перерозподіл дисциплін на цих кафедрах. Кафедра алгебри і геометрії стає кафедрою алгебри, а кафедра методики викладання математики стає кафедрою геометрії та методики викладання математики. Кафедру алгебри на той час очолював кандидат фізико-математичних наук, доцент Усенко Віталій Михайлович. У 2000 році В.М. Усенко захистив докторську дисертацію, а у 2001 – одержав вчене звання професора. Завдяки ініціативі Віталія Михайловича в Слов’янському державному педагогічному університеті було відкрито аспірантуру з алгебри.
У 1997 році зусиллями кафедри під керівництвом В.М. Усенка була організована та проведена Перша Міжнародна алгебраїчна конференція в Україні, присвячена пам’яті професора Л.М. Глускіна, яка стала початком традиції проведення таких конференцій в Україні. В липні 2011 року колектив кафедри прийняв участь в роботі ХІІІ Міжнародної алгебраїчної конференції, присвяченій пам’яті професора В.М. Усенка, яка проводилася в Луганському національному університеті ім. Т.Г. Шевченка.
У 2001 році Віталій Михайлович переїхав до міста Луганська та почав працювати у Луганському національному педагогічному університеті. Кафедру очолила кандидат фізико-математичних наук, доцент Рябухо Олена Миколаївна. В 2007-2010 роках О.М. Рябухо проходила навчання в докторантурі Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. В цей період кафедру очолював кандидат фізико-математичних наук Величко Владислав Євгенович.
У зв’язку з реорганізацією фізико-математичного факультету з 30.08.2017 року (Наказ №719 від 30.08.2017, рішення Вченої ради університету Протокол №1 від 30.08.2017) назву кафедри було змінено з «Кафедри алгебри» на «Кафедру методики навчання математики та методики навчання інформатики» і до попереднього складу кафедри приєдналися два викладачі з кафедри «Геометрії та методики викладання математики», а саме кандидат педагогічних наук, доцент Беседін Б.Б. та кандидат педагогічних наук, доцент Глазова В.В.
Керівництво кафедрою здійснює, за дорученням ректора університету, кандидат фізико-математичних наук, доктор педагогічних наук, професор Величко Владислав Євгенович.
Сьогодення кафедри.
Кафедра методики навчання математики та методики навчання інформатики базовий структурний підрозділ Університету. Вона проводить освітню та методичну діяльність за спеціальностями: 014 Середня освіта (математика), 014 Середня освіта (фізика), 012 Дошкільна освіта, 231 Соціальна робота, 232 Соціальне забезпечення, 013 Початкова освіта, 016 Спеціальна освіта, 014 Середня освіта (трудове навчання, технології та креслення), 015 Професійна освіта (технологія виробів легкої промисловості), 014 Середня освіта (фізична культура), 227 Фізична терапія, ерготерапія, 014 Середня освіта (українська мова та література), 014 Середня освіта (російська мова та література), 014 Середня освіта (мова та література (англійська, німецька)).
Кафедра має лабораторію обчислювальної техніки та інформатики. Офіційно лабораторія була заснована у 1993 році, проте, працювати почала задовго до цього.
На цей час лабораторія обчислювальної техніки та інформатики складається з 4 класів та налічує більш ніж 65 комп’ютерів, має постійний швидкісний доступ до мережі Інтернет. На базі лабораторії постійно проходять курси підвищення кваліфікації вчителів, щорічні олімпіади з інформатики та програмування.
Значної уваги кафедра МНМ та МНІ приділяє й підтримці тісних зв’язків із закладами загальної середньої та вищої освіти. Викладачі кафедри керують підготовкою учнівських наукових робіт. Роботи під їх керівництвом займають призові місця в обласному конкурсі наукових робіт МАН України та посідають почесні місця у завершальному Всеукраїнському конкурсі науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.
Для учнів шкіл Слов'янська та району на фізико-математичному факультеті за сприянням міського відділу освіти проходять учнівські олімпіади з математики, фізики, астрономії, інформатики та програмування. В рамках зазначеної діяльності на кафедрі МНМ та МНІ випускаються навчально- методичні посібники серії «Викладачі СДПУ – учням, студентам, вчителям», які містять умови задач ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики та кілька способів їх розв'язання.
Кафедра активно співпрацює із кафедрою алгебри та математичної логіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедрою прикладної математики та інформаційних комп’ютерних технологій Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського, кафедрою інформатики і інженерної графіки Донбаської державної машинобудівної академії, кафедрою комп'ютерних наук Сумського державного університету, кафедрою комп'ютерних інформаційних технологій Донбаської машинобудівної академії, із відділом теорії керуючих систем ІПММ НАН України, та ін.
Науково-дослідницька робота кафедри здійснюється в руслі актуальних проблем математики, інформатики та методики їх викладання. Зокрема, викладачі кафедри МНМ та МНІ працюють над комплексними темами наукових досліджень:
- «Реалізація інноваційного характеру освіти засобами інформаційно-комунікаційних технологій», керівник – кандидат фізико- математичних наук, доктор педагогічних наук, професор Величко В.Є.
- «Проблеми вдосконалення професійної підготовки майбутніх вчителів математики та інформатики», керівник – кандидат педагогічних наук, доцент Беседін Б.Б.
Результати своїх досліджень викладачі публікують у фахових, вітчизняних і закордонних наукових виданнях, у виданнях з імпакт-фактором, у збірниках матеріалів міжнародних, всеукраїнських і загально університетських науково-практичних конференціях.
На кафедрі періодично працює вісім наукових гуртків:
− «Інтернет-технології» – керівник кандидат фізико-математичних наук, доцент Кайдан Н.В.;
−«Елементи теорії чисел» − керівник кандидат фізико-математичних наук, доцент Турка Т.В.;
− «Технології програмування» − керівник кандидат фізико-математичних наук, доктор педагогічних наук, професор Величко В.Є.;
− «Використання ІКТ в освітній діяльності» − керівник кандидат педагогічних наук Федоренко О.Г.;
− «Ейдографіка та можливості використання програмно-методичного комплексу GRAN» − керівник кандидат педагогічних наук, доцент Глазова В.В.;
− «Вибрані питання методики навчання математики» − керівник кандидат педагогічних наук, доцент Беседін Б.Б.
Доцент Беседін Б.Б. виконував обов’язки голови та заступника голови предметно-методичної комісії зі складання олімпіадних завдань III (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики.
До складу журі III (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад входять доценти Беседін Б.Б., Турка Т.В. є експертом та членом предметної апеляційної комісії з математики. Професор Величко В.Є. є експертом та членом предметних апеляційних комісій з інформатики та інформаційних технологій.
Професор Величко В.Є. (голова) та Кайдан Н.В. (член журі) II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Малої академії наук Донецької області (рецензування робіт в секціях «Математика», «Комп'ютерні науки»).
Кафедрою проводиться Всеукраїнська Інтернет-конференція «Технології електронного навчання», результати якої публікуються в електронному виданні «Технології електронного навчання» (https://texel.ddpu.edu.ua).
Доцент Величко В.Є. є членом організаційного комітету з підготовки та проведення Міжнародного інтернет-семінару «Хмарні технології в освіті».
Доценти Беседін Б.Б., Величко В.Є., Глазова В.В., Кайдан Н.В. та Чуйко О.В. входять до складу редколегії видання: «Збірник наукових праць фізико-математичного факультету ДДПУ», що входить до наукометричної бази Index Copernicus.
18 та 19 травня 2023 року на базі кафедри було організовано секційне засідання "Математика, інформатика та методика їх викладання" (Програма)