1 вересня! Ми повернулися до рідних стін нашого факультету початкової, технологічної та професійної освіти. Нарешті побачили своїх однокурсників та викладачів не з моніторів комп'ютерів та екранів телефонів. Варто було лише увійти, як нас одразу ж захопив вихор подій, планів та надій на новий навчальний рік через урок Української Державності – «Активний студент – запорука євроїнтеграції України».
Відкрила захід вступним словом декан факультету І.А. Хижняк. А викладачі факультетських кафедр підготували для нас цікаві доповіді, у яких висвітлили чинні проєкти, що в них беруть активну участь студенти нашого факультету. Доцент кафедри теорії і практики початкової освіти О.Є. Ішутіна О. Є. ознайомила з міжнародним проєктом «Розвиток культури демократії в педагогічній освіті в Україні, Палестині і Норвегії», завдяки якому наші студенти навчалися семестр у Норвегії. А також зауважила про участь викладачів кафедри в проєкті «Україна – ЄС: міжкультурна комунікація в освіті». Доцент кафедри теорії і практики технологічної та професійної освіти М. В. Бутиріна розповіла про проєкт «Академічна мобільність 2020", у ході якого наш факультет приймав у себе на навчання студентів із університету Григорія Сковороди в Переяслові, а наші студенти один місяць навчалися в їхньому закладі. Доцент цієї ж кафедри О. В. Лихолат поділилася новиною про перемогу в онлайн-конкурсі першого в Донецькій області Регіонального акселератора GCIP для інновацій, технологій та стартапів «Торба-трансформер з інформаційним доповненням». Про участь студентів нашого факультету в русі EdCamp Ukraine повідомила завідувачка кафедри природничо-математичних дисциплін та інформатики в початковій освіті Т.А. Євтухова й додала, що співпраця триває, адже наприкінці навчального року нашим університетом було підписано Меморандум про співпрацю з EdCamp Ukraine. Доцент цієї ж кафедри В. О. Гринько ознайомила нас із новим проєктом «Діяльнісний підхід у навчанні», пов’язаний із ЛЕГО-технологіями, завдяки якому вже цього року ми вивчатимемо новий курс «Навчання через гру».
Наша країна впевнено євроінтегровується, і освітня галузь активно розвивається в цьому напрямку. Наші викладачі долучають нас до участі в цих та інших проєктах. Тож, доки ми навчаємося тут, будемо готові до змін і станемо вчителями, які зможуть підтримати прогресивні тенденції нашої держави. Ми готові сприяти розвитку України, як європейської країни та показати всьому світу свій потенціал.
Анастасія Махно