Доброю традицією для викладачів кафедри логопедії та спеціальної психології стало проведення щовесни Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів і молодих учених «Перспективні напрями сучасної науки та освіти». У межах цього заходу 19 травня на секційному засіданні кафедри ЛіСП відбулася науково-практична конференція «Інноваційні технології в логопедичній і психологічній практиці», яка була організована в онлайн-форматі та присвячена актуальним питанням спеціальної та інклюзивної освіти.
У заході взяли участь викладачі кафедри, аспіранти, студенти I-IV курсів, завідувачка КЗ ДНЗ № 25 «Дюймовочка» Слов`янської міської ради Донецької області Руденко В.С., та директорка комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Слов’янської міської ради Донецької області Сабардак О.В.
Змістовні доповіді на секційному засіданні, відео-презентації, майстер-класи, відео-заняття з дітьми викликали інтерес в усіх учасників конференції. У своїх виступах доповідачі порушили питання використання сучасних методів і прийомів корекційно-розвиткової і навчально-виховної роботи в процесі освіти дітей із особливими освітніми потребами, психолого-педагогічного супроводу дітей та консультування батьків, впровадження інноваційних технологій роботи з особами ПІР та індивідуалізації навчання дітей із психофізичними порушеннями. Здобувачі факультету спеціальної освіти, зокрема Голомисова Анастасія (2 курс), Кулик Катерина (3 курс), Ільчук Ірина (1 курс) продемонстрували самостійність під час проведення інноваційної пошукової діяльності з дотриманням норм наукової етики й академічної чесності; здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел із використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій; спеціалізовані концептуальні знання, набуті у процесі навчання на рівні новітніх досягнень, які стали основою для оригінального мислення та інноваційної діяльності, зокрема в контексті дослідницької роботи.
Підбиваючи підсумки роботи, запрошені стейкхолдери висловили впевненість у тому, що здобувачі факультету увіллються в когорту дослідників і зроблять гідний внесок у розвиток та піднесення української спеціальної освіти. Самі ж учасники відзначили, що проведення науково-практичних конференцій має важливе значення для вчених щодо залучення їх до активної участі в сучасних наукових дослідженнях з актуальних напрямів розвитку спеціальної освіти в Україні.
Викладачі кафедри логопедії та спеціальної психології висловлюють подяку всім учасникам конференції за конструктивний діалог та ефективну взаємодію, бажають якомога більше професійних та наукових знахідок, творчої наснаги, натхнення, сил та енергії для подальшої плідної освітньої та наукової діяльності.