Участь стейкхолдерів ОП у проведенні заключного засідання кафедри

27 червня на завершувальному засіданні кафедри української мови та літератури були присутні викладачі й гаранти, а також стейкхолдери ОП "Середня освіта (Українська мова і література). Середня освіта (Англійська мова та зарубіжна література)"; "Середня освіта (Українська мова і література). Середня освіта (Мова і література (англійська))". Роботодавці зазначеної освітньої програми - Г.О.Савченко (в.о. директора ЗОШ № 7, учитель англійської та української мови) й О.М.Сулакова (заступник директора з навчальної роботи ЗОШ № 10, учитель української мови та літератури), заслухали звіт про результати державної атестації; повідомлення про підсумки літньої екзаменаційної сесії. Стейкхолдери зазначеної ОП мали змогу оцінити навчально-методичну роботу, внести пропозиції щодо вдосконалення навчального процесу.

Робота стейкхолдера у складі державної атестаційної комісії

Відповідно до графіку освітнього процесу на філологічному факультеті ДДПУ відбувалася робота комісії з атестації випускників освітньої програми «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно))» спеціальності 035 Філологія першого (бакалаврського) рівня. Було проведено два атестаційні іспити: Англійська мова та зарубіжна література, Німецька мова. Комплексні атестаційні іспити містять питання з таких навчальних дисциплін: «Практика усного та писемного мовлення (англійська)», «Практика усного та писемного мовлення (німецька)», «Вступ до перекладознавства», «Практика перекладу (англійська)», «Практика перекладу (німецька)», «Теоретичний курс (англ.)», «Теоретичний курс (нім.)», «Історія зарубіжної літератури». Було перевірено досягнення програмних результатів навчання, визначених Стандартом та Освітньою програмою. До складу державної атестаційної комісії було запрошено стейкхолдера Буділову Олександру Володимирівну (фахівець/практик з відп. спец.), кандидат філологічних наук, доцент кафедри англійської філології Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара), яка поділилася власним досвідом щодо організації та проведення атестаційних іспитів в Дніпровському університеті.
Результатом обговорень стала пропозиція стейкхолдера додати завдання з перекладу аудіо та відео матеріалу шляхом розширення змістового наповнення програми атестаційного екзамену. Пропозицію було затверджено на засіданні кафедри германської та слов’янської філології (протокол №12 від 21.06.24р).

Обласна науково-практична конференція учнівської та студентської молоді "Біологічні дослідження та винахідництво"

Ювілейна Х Науково-практична конференція учнівської та студентської молоді «Біологічні дослідження та винахідництво» відбулася 30 січня 2024року у Донецькому обласному еколого-натуралістичному центрі. Обласний еколого-натуралістичний центр, як координатор, застосовує найновіші прогресивні досягнення позашкільної роботи, розвиває творчий пошук та оновлення діяльності закладів позашкільної освіти Донеччини з еколого-натуралістичного напряму.
Участь у конференції взяли 80 учнів закладів освіти з 19 територіальних громад Донецької області та вихованці Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання. Учасники презентували свої роботи за трьома віковими категоріями у 6 секціях: «Юний дослідник», «Юні ботаніки та рослинники», «Енергія і середовище», «Юні зоологи і тваринники», «Винахідницькі та раціоналізаторські проєкти еколого-натуралістичного напряму», «Екологія та здоров’я».
Журі у складі фахівців з Регіонального ландшафтного парку «Краматорський», «Клебан-Бик», Донбаського державного педагогічного університету, Донбаської державної машинобудівної академії, Маріупольського державного університету, Одеського державного аграрного університету, Донецького обласного центру визначило переможців. До роботи журі конкурсу в рамках співпраці зі стейкхолдерами долучились викладачі кафедри фізичної терапії, фізичного виховання та біології, доценти І.Ю. Курільченко та Кушакова І.В.

Участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім!». ОП 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)

25 березня 2024 року підбито підсумки обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім», що проводився Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром. Конкурс проходив з 18 березня 2024 року по 22 березня 2024 року у дистанційному форматі. До роботи журі конкурсу в рамках співпраці зі стейкхолдерами долучились викладачі кафедри фізичної терапії, фізичного виховання та біології, доценти О.А.Дичко. та І.Ю.Курільченко.
Мета конкурсу – підвищення рівня еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності учнівських колективів екологічної просвіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти. У конкурсі взяла участь учнівська молодь з 5 територіальних громад, а саме: Нікольської, Курахівської, Білозерської, Краматорської, Бахмутської.
На Конкурс були представлені відеозаписи виступів колективів екологічної просвіти та презентації еколого-просвітницької і природоохоронної діяльності колективу та творчі виступи. Переможцем конкурсу став колектив «Екопатріоти» здобувачів освіти Бахмутської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 Бахмутської міської ради Донецької області. Заявку та матеріали робіт колективу спрямовано для участі у Всеукраїнському етапі конкурсу «Земля – наш спільний дім», а наші викладачі отримали подяки від Екоцентру за плідну й ефективну роботу у складі журі першого етапу Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім»

Обговорення змін до ОПП другого (магістерського) рівня на філологічному факультеті

27 червня 2024 року під час засідання кафедри української мови та літератури відбулося обговорення освітньо-професійної програми другого (магістерського) рівня «Середня освіта (Українська мова і література). Середня освіта (Англійська мова та зарубіжна література)» щодо необхідності затвердження іспиту для магістрів на додачу до захисту кваліфікаційної роботи, а також зміни гаранта ОПП. В обговоренні взяли участь члени групи забезпечення ОПП, а також гарант програм доц. Нестелєєв М.А. і стейкхолдери, зокрема вчитель англійської мови ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1 Мірошниченко Андрій Миколайович. Стейкхолдер ОПП «Середня освіта (Українська мова і література). Середня освіта (Мова і література (англійська))» Мірошниченко А.М. аргументував необхідність впровадження іспиту для магістрантів, адже це дасть змогу належно представити подвійну спеціальність. Крім того, група забезпечення та інші члени кафедри проголосували за зміну гаранта ОПП доц. Нестелєєв М.А. на доц. Ляшова Н.М.