Гостьова лекція в рамках вивчення навчальної дисципліни «Матеріалознавство і технологія конструкційних матеріалів»

12 листопада 2024 року здобувачі першого курсу спеціальностей 014 Середня освіта (Технології) та 015 Професійна освіта (Транспорт) мали можливість прослухати он-лайн лекцію в рамках вивчення навчальної дисципліни «Матеріалознавство і технологія конструкційних матеріалів» за участі доцента кафедри технології та обладнання ливарного виробництва Донбаської державної машинобудівної академії Дьяченка Юрія Григоровича. Зустріч організована кафедрою теорії і практики технологічної та професійної освіти. Під час лекції були висвітлені питання формування компетентностей, необхідних для визначення фізичних, хімічних, механічних властивостей конструкційних матеріалів, як за маркою, так й експериментально, та визначення режимів термічної обробки. Після матеріалу лекції відбулося конструктивне обговорення, де лектори відповіли на питання здобувачів.

Нарада зі стейкхолдерами та студентами щодо обговорення ОП «Фізична культура і спорт» на 2024-2025 навчальний рік

31 жовтня на кафедрі фізичної терапії, фізичного виховання та біології відбулась нарада робочої групи спеціальності 017 Фізична культура і спорт зі стейкголдерами, на якій були присутні: Андрій Казначєєв, заслужений тренер України, заслужений працівник фізичної культури та спорту України, тренер вищої категорії, Вадим Василевський, заслужений майстр спорту України, заслужений тренер України, тренер національної збірної з бодібілдингу та фітнесу міжнародної федерації IFBB, суддя міжнародної категорії, НПП кафедри та здобувачі.
Члени робочої групи спеціальності на чолі із гарантом освітньої програми завідувачем кафедри ФТФВБ, професором Владиславом Дичко, представили результати аналізу щодо затребуваності програми «Фізична культура і спорт» на ринку праці. Було відзначено, що спеціальність користується популярністю, є значний попит на кваліфікованих фахівців у сфері фізичної культури, тренерської діяльності та спорту.
Робоча група разом із учасниками обговорила структуру ОП, а саме дисципліни, що включені в програму, їхню актуальність і відповідність сучасним вимогам.
Обговорили можливості співпраці з місцевими спортивними установами для забезпечення студентів місцями для проходження практики та стажування. Стейкголдери висловили готовність підтримати програму та сприяти залученню студентів до стажувань у їхніх організаціях. Було також обговорено можливість створення бази даних вакансій для студентів та випускників.
Нарада була продуктивною та мала позитивний результат. Всі присутні підтвердили важливість оновлення освітньої програми «Фізична культура і спорт» відповідно до сучасних вимог ринку праці та потреб студентів. Зокрема, було вирішено ініціювати процес оновлення матеріально-технічної бази кафедри та розширення можливостей для практичної підготовки студентів.

Нарада зі стейкголдерамі та студентами з питань обговорення актуальності та змісту вибіркових дисциплін ОП Фізична терапія, ерготерапія

30 жовтня на кафедрі фізичної терапії, фізичного виховання та біології відбулась нарада робочої групи спеціальності 227 Терапія та реабілітація зі стейкголдерами, на якій були присутні: Антон Ертуганов, фізичний терапевт реабілітаційного відділення КНП Центральна міська лікарня № 2; Олександр Кучинський, ерготерапевт та фізичний терапевт реабілітаційного відділення КНП Міська лікарня № 3, м. Краматорськ; Циганкова Анастасія, студентка 3 курсу та Харламова Софія, студентка 4-го курсу спеціальності 227 Фізична терапія, ерготерапія; студенти спеціальності 1-4 курсів та НПП кафедри.
Члени робочої групи на чолі з завідувачем кафедри ФТФВБ, професором Владиславом Дичко та гарантом ОП, доцентом Юлією Клименко детально обговорили пропозиції, які запропонували студенти, професіонали-практики та випускники; затвердили внесені зміни, заслухали побажання зацікавлених осіб.
Гарант програми запропонувала розширити коло професіоналів-практиків, залучених до оновлення ОП. Затвердили включення Шевандо Наталі, фізичного терапевта Медичного центру лікаря Бубновського, м. Київ до складу робочої групи ОП.
Зі студентами детально обговорили питання актуальності та змісту вибіркових дисциплін, особливостей формування циклів професійної, загальної підготовки, переліку дисциплін фахового та широкого вибору.
Нарада пройшла плідно, дякуємо за слушні пропозиції, увагу та цікавість якістю освітнього процесу студентам, групі забезпечення спеціальності та стейкголдерам.

Тренінг «Самодопомога під час стресу: ефективні стратегії та техніки»

ПРОЄКТ КАФЕДРИ ПРАКТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ
МАЙСТЕР-КЛАС ВІД ПСИХОЛОГА-ПРАКТИКА:
ТРЕНІНГ «САМОДОПОМОГА ПІД ЧАС СТРЕСУ: ЕФЕКТИВНІ СТРАТЕГІЇ ТА ТЕХНІКИ»
Спікерка: Кудінова Варвара Дмитрівна
Практичний психолог, фахівець з дозвілля у БФ «Голоси дітей»

7 листопада 2024 року на кафедрі практичної психології відбулося тренінгове заняття «Самодопомога під час стресу: ефективні стратегії та техніки» для студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Тренінг проводила практична психологиня та фахівець з дозвілля у благодійному фонді «Голоси дітей» – Кудінова Варвара Дмитрівна.
Під час тренінгу спікерка зосередила увагу на понятті «стрес» і запросила учасників поділитися власними переживаннями та розумінням цього стану. Вона також окреслила стратегії подолання негативного впливу стресу на організм.
Тренінг складався з практичних вправ, активними учасниками яких стали студенти. Першою вправою було складання таблиці конструктивних (позитивних) і деструктивних (негативних) методів зняття стресу, де учасники ділилися своїми підходами до подолання емоційної напруги. Наступна техніка – «Квадрат дихання», яка полягає в контрольованому диханні з рахуванням до чотирьох. За словами Варвари Дмитрівни, ця техніка сприяє розслабленню. Третя вправа, «5-1», допомагає мозку уникати фокусування на одному об’єкті, сприяючи зменшенню тривожності.
Після тренінгу кожен учасник мав змогу поділитися своїми відчуттями та враженнями, а також новими знаннями, які допоможуть у подоланні стресу. Завдяки тренінгу студенти отримали практичні навички самодопомоги під час стресових ситуацій, які вони можуть застосовувати у повсякденному житті та професійній діяльності. Заняття сприяло розвитку усвідомленості учасників щодо власних емоцій та ефективних способів їх регуляції. Такі тренінги є важливою складовою підготовки майбутніх психологів до роботи з людьми, які потребують підтримки у подоланні стресу.

Участь у Міжнародній конференції

Гарант освітньої програми «Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська, німецька))» першого (бакалаврського) рівня к.п.н, доц. кафедри іноземних мов Наріжна Л.М. та стейкхолдер Бурковська О. Й. (кандидат філологічних наук, доцент кафедри мовних та гуманітарних дисциплін ТОВ «Технічний університет Метінвест Політехніка») взяли участь у Міжнародній конференції з актуальних проблем лінгвістики та дидактики «Мислення-мова-мислення» (Харківський нац. пед. університетт ім.Г.С.Сковороди 11-12 жовтня 2024р.). за результатами концференції опубліковано тези доповіді (у співавторстві) у збірнику матеріалів міжнародної конференції.