Майстер-клас уроку «Цікава фізкультура» від стейкхолдера

5 квітня 2024 р. здобувачі ОП «Середня освіта (Фізична культура)» мали можливість спостерігати онлайн за проведенням уроку фізичної культури, що проводив наш стейкхолдер, вчитель фізичної культури Олексій Качан - президент Української федерації «Спорт заради розвитку». Захід проведено напередодні Міжнародного дня спорту заради розвитку та миру і Всесвітнього дня здоров'я в рамках Національного проєкту «Цікава фізкультура-2.0», учасниками якого є здобувачі освітньої програми.
Під час заняття вчитель використовував спеціальний інвентар, ароматерапію, ігротерапію, костюми «індіанців», музичнй супровід тощо.
Такі уроки цікавої фізкультури мотивують до руху, здорового способу життя, роблять маленьких українців більш щасливими та здоровими.

Участь стейкхолдерів ОПП у Науково-методичному семінарі "Українсько-польська співпраця в освіті: досягнення та виклики"

25-28 березня 2024 року в Донбаському державному педагогічному університеті проходив Науково-методичний семінар із міжнародною участю "Українсько-польська співпраця в освіті: досягнення та виклики", у межах відзначення 85-річчя ювілею вишу. Учасники семінару мали можливість прослухати доповіді стейкхолдерів ОПП "Середня освіта (Українська мова і література)": "Про європейський досвід партнерської взаємодії суб’єктів освітнього процесу та особливості її реалізації у вищій школі" (Маторіна Наталя, докторант кафедри полоністики і перекладу факультету філології та журналістики Волинського національного університету імені Лесі Українки); "Формування дослідницьких умінь обдарованої учнівської молоді в сучасній педагогічній практиці" (Самохвалова Людмила, заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель фізики Слов’янського педагогічного ліцею Слов’янської міської ради Донецької області); "Про сучасні підходи до феномену освітнього партнерства у ЗЗСО" (Тугай Тетяна, учитель англійської мови/учитель української мови та літератури, Іллінівський опорний заклад загальної середньої освіти з поглибленим вивченням іноземних мов Іллінівської сільської ради Краматорського району Донецької області).

Кафедральне засідання зі стейкхолдером

28 березня на кафедрі природничо-математичних дисциплін та інформатики в початковій освіті відбулася робоча зустріч із стейкхолдеркою освітньої програми 013 Початкова освіта, заступницею директора Першотравенського ліцею №2 Дніпропетровської обл. Інною Івановою.
Цього разу зустріч із фахівчинею передбачала обговорення змісту навчальної робочої програми курсу «Медіаграмотність педагога». Викладачка курсу, завідувачка кафедри Тетяна Євтухова, оновила зміст, додавши теми, пов’язані з дотриманням медіагігієни під час війни.
Інна Іванова підкреслила актуальність цього навчального компоненту для ОП «Початкова освіта», зауваживши, що на третьому році військової агресії росії майбутнім учителям дуже важливо розуміти всі механізми інформаційної маніпуляції та її важкі наслідки. Також вона надала практичні інструкції щодо протидії ворожої пропаганди.
В обговоренні було ухвалене рішення щодо проведення бінарного практичного заняття з курсу «Медіаграмотність педагога» зі стейкхолдеркою з актуальних проблем викладання медіаосвіти в школі, адже Інна Іванова є провідною викладачкою із медіаграмотності, авторкою курсу для початкової школи «Я у медіапросторі», онлайн-курсу «Медіаграмотність та критичне мислення: від теорії до практики» та авторських уроків на платформі «На урок».

Бінарні заняття для здобувачів бакалаврського рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта і 013 Початкова освіта (Мистецтво)

У березні 2024 року в межах реалізації ОП «Початкова освіта» та співпраці зі стейкхолдерами відбулася низка бінарних занять із навчальних дисциплін галузі початкової освіти: «Методика навчання української мови» та «Дитяча література з методикою навчання літературного читання» для здобувачів 2-3-х курсів. До проведення занять було залучено Даріну Батуру, яка є випускницею факультету початкової, технологічної та професійної освіти ДДПУ, здобувачкою третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти кафедри теорії і практики початкової освіти і на сьогодні працює в лінгвістичному центрі з українськими учнями в умовах вимушеної міграції в Польщі. Із власного досвіду Д. Батура представила до уваги майбутніх учителів початкових класів зразки вправ і завдань, які доцільно використовувати під час навчання грамоти, інтерактивні, інтегровані та ігрові технології навчання читання, адаптивні програмні засоби тощо, рекомендувала онлайн-ресурси та різноманітні методи й технології навчання для розвитку пізнавальних здібностей, формування інтересу до навчальної діяльності, збагачення життєвого досвіду здобувачів початкової освіти, розвитку усного мовлення і підготовки здобувачів початкової освіти до формування навички письма та читання. Такий формат проведення занять дав можливість здобувачам вищої освіти отримати нові знання та навички, які вони зможуть успішно застосовувати у своїй майбутній педагогічній діяльності, сприяючи покращенню якості початкової освіти та розвитку молодого покоління.

Участь стейкхолдерів у засіданнях наукових гуртків кафедри дошкільної освіти

Відповідно до плану роботи зі стейкхолдерами 28.03.24 та 29.03.2024р. відбулися засідання наукових гуртків: «Актуальні проблеми дошкільної освітології в Україні: стратегія розвитку системи в період її трансформації», «Народознавчий компонент в екологічному вихованні дітей дошкільного віку в контексті парадигми сталого розвитку», «Актуалізація творчого потенціалу дошкільників засобами художньо-естетичної діяльності».
Одним з напрямом роботи наукового гуртка «Актуальні проблеми дошкільної освітології в Україні: стратегія розвитку системи в період її трансформації» є використання технологій офлайн та онлайн виховання дітей дошкільного віку. Під час засідання наукового гуртка стейкхолдер - Юлія Полєва (в.о. директора гімназії №80 м. Дніпра) провела майстер-клас з використання інтерактивних плакатів в педагогічній діяльності,
Під час засідання наукового гуртка «Народознавчий компонент в екологічному вихованні дітей дошкільного віку в контексті парадигми сталого розвитку» (науковий керівник - д.п.н., доц. Іванчук С.А.) стейкхолдер, а також випускниця педагогічного факультету - Ольга Мирон (директор Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №350 Дніпровської міської ради) провела консультацію для студентів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти щодо підбору діагностичних методик та наголосила на актуальності обраних тем.
Чергове заняття наукового гуртка «Актуалізація творчого потенціалу дошкільників засобами художньо-естетичної діяльност» (група наукового керівника Ольги Дронової) відбулося за участю стейкголдерки Світлани Огурцової, яка познайомила майбутніх науковців з особливостями використання засобів арт-терапії в педагогічній роботі з маленькими українцями, які тимчасово перебувають у садочках Німеччини. Здобувачі магістерського рівня вищої освіти Оксана Шмитова, Дар'я Чередниченко презентували свої перші наукові доповіді за темами досліджень. Працюємо!
Дякуємо нашим стейкхолдерам за плідну співпрацю протягом довгого часу. Висловлюємо впевненість в збереженні дружніх відносин та нашій подальшій плідній співпраці!