Розширене засідання кафедри практичної психології ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет»

18 червня 2024 року відбулося розширене засідання кафедри практичної психології ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», на якому були присутні стейкхолдери, що беруть участь в реалізації та покаращення ОПП «Практична психологія» першого бакалаврського рівня вищої освіти за спеціальністю 053 «Психологія».
На засіданні завідувачка кафедри докторка пед. наук, професорка Е.А.Панасенко порушила питання щодо результатів публічного обговорення проєкту ОПП «Практична психологія» (2024 р.) та ОПП «Практична психологія» (2022 р.). Гарант ОПП канд. психол. наук, доцент Н. В. Дметерко доповіла про поточні зміни у Державному освітньому стандарті, які знайшли відображення й у змісті ОПП «Практична психологія», та нові умови вступу на другий магістерський рівень вищої освіти за спеціальністю 053 «Психологія».
Далі слово взяли стейкхолдери.
Олександр Якович Митник, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри практичної психології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, наголосив, на посиленні тематики психологічної допомоги та реабілітації військовослужбовців.
Ірина Анатоліївна Каракулова, директорка ОЗЗСО «Успіх» Краматорської міської ради Донецької області, порадила широко використовувати під час освітнього процесу найкращі світові та європейські психологічні практики.
Євген Миколайович Терещук, заступник виконавчого директора, психолог БО «ВБФ «Наша справа» м. Дніпро порадив проходити здобувачам практичну підготовку, що включатиме консультації, спрямовані на допомогу психологічної реабілітації військових.
Нарине Багдасарова, психолог 1 категорії сектору кадрового забезпечення Маріупольського міжрайонного відділу Управління поліції охорони Донецької області (випускниця ОПП «Практична психологія» 2023 р.) зазначила, що через дистанційне навчання здобувачі потребують більшої уваги розвитку soft-skils компетентностей.
Вікторія Валеріївна Лічман, директорка ЗДО №55 «Лелека» м.Слов’янська звернула увагу на необхідність ознайомлення здобувачів вищої освіти із спеціальним обладнанням ресурсних кімнат закладів освіти, а саме: сквізерами, дошками Бельго, інтерактивними пісочницями, пано «Бескінечність» тощо, з метою їх використання в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.
Олена Іванівна Маляр, кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри педагогічних наук, початкової та корекційної освіти КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» наголосила, що практикуючим психологам в дитячих садках (школах) дуже важливо уміти вирішувати конфлікти в колективах дітей, особливо там, де є діти з особливими потребами.
Юлія Вікторівна Савицька, директорка ЗДО №24 «Ракета» м.Слов’янська Донецької області, порадила практичні заняття проводити зі студентами у формі тренінгів та звернути увагу на формування у здобувачів вищої освіти навичок стресостійкісті.
Олексій Володимирович Котляров, директор Слов’янського фахового коледжу індустрії і фармації, наголосив на необхідності урізноманітнювати форми та методи дистанційного навчання здобувачів вищої освіти.