«Земля – наш спільний дім».

З метою підвищення рівня еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності учнівських колективів екологічної просвіти, формування екологічної свідомості та дбайливого ставлення до природи, активізації екологічного руху в Україні, привернення уваги місцевої влади, громадських та державних організацій до існуючих екологічних проблем Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром у лютому було проведено обласний етап Всеукраїнського  конкурсу «Земля – наш спільний дім».

Відповідно  до  епідеміологічної  ситуації  в  Україні, захід проводився у дистанційному форматі. Командам-учасницям потрібно було заздалегідь  записати  та  розмістити  на  каналі  YouTube  або  у хмарному середовищі презентацію еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності колективу та відеоролик конкурсного виступу, в якому мала бути розкрита тема заходу.

Кожного року захід проводиться за певною актуальною темою, наприклад в 2020 році Всеукраїнський конкурс колективів екологічної просвіти було присвячено 95-рiччю юннатiвського руху в Українi. Цього року тема конкурсу - «Атака вірусів. Врятуй планету!»

Команди екологічної просвіти з різних куточків Донеччини творчо розкрили цьогорічну тему конкурсу, креативно та позитивно презентували свої досягнення в еколого-просвітницькій та пошуково-дослідній роботі. На обласний етап надійшли роботи команд із міст: Дружківка, Краматорськ, Слов’янськ, Селідове., Мирноград, Бахмут, Часів Яр, Вугледар, Волноваського, Костянтинівського районів та Комарської громади.

Протягом декількох днів роботи учасників оцінювало компетентне журі.

Андрій Зуяков   головний спеціаліст відділу природно-заповідних територій, лісового господарства та біоресурсів департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації

Ірина Курільченко кандидат біологічних наук, доцент кафедри фізичної терапії, фізичного виховання та біології Донбаського державного педагогічного університету

Віталій Пономаренко начальник відділу рекреації та екологічної освіти Регіонального ландшафтного парку «Краматорський»

Галина Семеніхіна фахівець з екологічної освіти Регіонального ландшафтного парку «Клебан-Бик»

Вікторія Носова завідувач театральним відділенням комунального закладу «Мистецька школа № 2 Краматорської міської ради»

Лариса Румянцева керівник «Народного художнього колективу» ансамблю танцю «Непосиди» Центру дитячої та юнацької творчості відділу освіти Добропільської міської ради

Світлана Алімушкіна завідувач відділу художньої самодіяльності Комунального закладу «Донецький Палац молоді «Юність»

Під час онлайн зустрічі учасники конкурсу та керівники команд поділилися враженнями щодо підготовки до заходу, а члени журі надали коментарі та рекомендації для подальшої діяльності учнівським колективам екологічної просвіти.

За рішенням журі перше місце виборола команда «ЮЕН band» Новодмитрівського НВК Костянтинівської районної ради та отримала можливість представляти Донеччину на фінальному етапі конкурсу, що буде проведено дистанційно Національним еколого-натуралістичним центром у квітні 2021 року.

ІІ місце - команда «Щаслива десятка», гурток «Фотонатуралісти» Донецького обласного еколого-натуралістичного центру, Слов’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10 Слов’янської міської ради Донецької області;

ІІІ місце - команда «Зелений патруль», Ольгинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Волноваської районної ради Донецької області.

Дякуємо командам та їхнім керівникам за участь, шановним членам журі, що зробили таку кропітку роботу та до зустрічі на наступних заходах. А вже зовсім скоро на нас чекає обласний конкурс «Екологія та здоров’я». Шукайте інформацію на сайті ДОЕНЦ.

Бажаємо вам міцного здоров’я, наснаги та натхнення. Ми впевнені, що з такими командами екологічної просвіти ніякі віруси нас не налякають!