Історія Феніксу

Ми – волонтерський рух «Фенікси», що існує з 2016 року. Ми розпочали свою роботу у ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» за ініціативи енергійних та креативних викладачів та студентів. Наші волонтери організовують та проводять масові заходи, які допомагають реабілітації та інтеграції у суспільство людей з інвалідністю, зокрема фестивалі, дружні зустрічі, турніри зі спортивних, адаптивних та настільних ігор. Ми проводили дружні турніри з футзалу, волейболу, сидячого волейболу, баскетболу.

Протягом чотирьох років ми разом з викладачами кафедри фізичної терапії, фізичного виховання і біології брали участь в організації і проведенні «Регіонального інтегрованого фестивалю культури і спорту «Разом ми зможемо більше», присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю.

Волонтери «Феніксу» співпрацюють зі Слов’янською спеціальною загальноосвітньою школа-інтернатом І-ІІІ ступенів № 23 Донецької обласної ради та реабілітаційними центрами міста Слов’янська, Краматорська, Бахмута; допомагають у проведенні і організації свят, тематичних і музичних вечорів.

Зараз ми проводимо турніри з таких адаптивних ігор як: Джаколо, Кватро-еластик, Кульбуто, Кульбуто-Моби (для малечі), Еластик, Корнхол, Новус, Карум, які сприяють розвитку дрібної моторики рук, позитивно впливають на фізичний та емоційний стан учасників та гостей. Долучившись до наших заходів, кожен має можливість удосконалити свою майстерність та здобути нові враження, знайти друзів, весело та з користю провести час.

У вересні 2020 року ми виграли у конкурсі міжнародних проєктів «Підготовка менеджерів волонтерських програм задля системного професійного підходу у роботі з волонтерами на Сході України» Всеукраїнського громадського центру «ВОЛОНТЕР», що реалізується за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру. І реалізацієй проєкту стало проведення 16-17 грудня 2020 року «Осіннього турніру з адаптивних ігор для людей з інвалідністю у місті Слов’янськ».

Кожного року волонтери беруть участь у різноманітних екологічних заходах у місті Слов’янську та Слов’янському районі: прибирання декілька разів на рік території Регіонального ландшафтного парку Слов'янський курорт, та різні спонтанні заходи. Також брали участь у закладанні парку разом зі спеціалістами Донецького обласного еколого-натуралістичного центру. Свято «Країні юннатії – 95» було організовано у Краматорському НВК (ЗОШ№32-ДНЗ) з метою виховання свідомого ставлення до зелених насаджень, зменшення забруднення навколишнього середовища та підвищення рівня екологічної освіти.

Ми працюємо, відпочиваємо та змагаємось завжди з задоволенням! Приєднуйтесь до нас і ми будемо робити добрі справи разом!