Склад кафедри

Кушакова Ірина Валеріївна

+380501816854

Доцент кафедри фізичної терапії, фізичного виховання і біології Державного вищого навчального закладу "Донбаський державний педагогічний університет"

Кандидат педагогічних наук, доцент

Освіта:

__________________________________________________________________

• 1997 – Донецький державний університет, спеціальність «Біологія», викладач біології і хімії.

Досвід професійної діяльності:

__________________________________________________________________

• 1997-1998 – асистент кафедри біології ДВНЗ "ДДПУ"
  • 1998-2012 – старший викладач кафедри біології ДВНЗ "ДДПУ"
  • 2013 - доцент кафедри біології ДВНЗ "ДДПУ"
  • з 2014 – доцент кафедри фізичної терапії, фізичного виховання і біології ДВНЗ "ДДПУ"

Дисертаційна праця

__________________________________________________________________

2012 – дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.07 – "Теорія та методика виховання" за теми "Виховання ціннісного ставлення учнів 3-4 класів до природи у позакласній роботі".

Професійний і науковий інтерес:

__________________________________________________________________

• розвиток біологічної освіти в Україні та світі
  • формування здоров’язбережувальної компетентності у майбутніх фахівців.

Основні наукові праці та кількість публікацій:

__________________________________________________________________

Автор (співавтор) 65 наукових та навчально-методичних праць, серед яких:

• Кушакова І.В., Дичко О.А., Грунська А. Перспективи розвитку освіти за спеціальністю 014 «Середня освіта (біологія та здоров’я людини)» у Донецькій області в умовах сьогодення // Духовність особистості: методологія, теорія і практика : збірник наукових праць / гол. редактор Г.П. Шевченко – Вип. 5 (80). – Сєвєродонецьк, 2018. – С. 112-123.
  • Кушакова І.В., Курільченко І.Ю., Гордієнко А. Поняття професійної готовності майбутніх учителів біології до активізації пізнавальних інтересів учнів // Духовність особистості: методологія, теорія і практика : збірник наукових праць / гол. редактор Г.П. Шевченко – Вип. 6 (81). – Сєвєродонецьк, 2018. – С. 147-156.
  • Кушакова І.В. Виховання ціннісного ставлення школярів до природи у позакласній роботі. Монографія. – Слов’янськ: Вид-во Б.І. Маторіна, 2019. – 180 с.

Навчальні дисципліни, які викладає в ДВНЗ "ДДПУ":

• Анатомія
  • Біохімія
  • Зоологія
  • Екологія

Професійна і громадська діяльність:

Підвищення кваліфікації:

__________________________________________________________________

• Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (м. Старобільськ). З 03.01.2019 р. по 04.03.2019 р. (наказ № 28/2-ВК від 03.01.2019 р.) підвищення кваліфікації (стажування) на кафедрі біології та агрономії факультету природничих наук за темою: «Візуальна інформація при викладенні зоології й анатомії людини та тварин для студентів-біологів» обсягом 14.0 кредитів ЕСТS (420 год.). Довідка про підвищення кваліфікації від 14.03.2019 № 1/281.
  • Стажування у Вищій Школі Навчання та Терапії в Познані (м. Познань, Польща) в розмірі 180 годин з біології (фізіологія людини та тварин) з 1 грудня 2020 р. по 25 лютого 2021 р. (Сертифікат Nr 09-04/2021 від 27.04.2021 р.)
  • Навчання за програмою підвищення кваліфікації «Використання хмарних технологій та інструментів створення і підтримкі Web-ресурсів при організації освітнього процесу в закладах вищої освіти (Сертифікат №18/21 від 05.05.2021).
  • Сертифікат про участь у проекті Посольства республіки Польща в Києві «Мистецтво в дії» арт-терапія в практиці польських спеціалістів 16.03.2021 - 25.05.2021

Відзнаки та нагороди:

__________________________________________________________________

• 2013 – Грамота ДДПУ за багаторічну працю, сумлінне ставлення до своїх посадових обов’язків
  • 2015 – Грамота ДДПУ за багаторічну працю, сумлінне ставлення до своїх посадових обов’язків
  • 2020 – Грамота ДДПУ за багаторічну працю, сумлінне ставлення до своїх посадових обов’язків