Склад кафедри

Курільченко Ірина Юріївна

Доцент  кафедри фізичної терапії, фізичного виховання та біології

ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет»

Кандидат  біологічних наук, доцент

+38 (06262) 2-79-25

_____________________________________________________________________________

• 1986 - Полтавський державний педагогічний інститут ім. В.Г. Короленка за спеціальністю «Біологія і хімія» (кваліфікація – учитель біології і хімії)

Дисертаційні дослідження

__________________________________________________________________

• 2011 - Інститут сцинтиляційних матеріалів НАН України м. Харьків. Тема дисертації «Флуоресцентне мічення нанорозмірних контейнерів для візуалізації їх взаємодії з біологічними об'єктами»
  • 2016 - НАН України інститут ім. О.В. Палладіна. Кандидат біологічних наук за спеціальністю 00.20 – біотехнологія (диплом ДК 038540)
  • Атестаційна комісія України Доцент кафедри фізичної терапії фізичного виховання та біології (атестат АД № 003438 )

Досвід професійної діяльності

• 2007 асистент кафедри Слов’янського державного педагогічного  університету
  • 2009 старший викладач кафедри біології Слов’янського державного педагогічного університету
  • 2017 доцент кафедри здоров’я людини фізичного виховання та біологї ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет»

Професійний і науковий інтерес

• Наукові інтереси: Біологічний експеримент як метод наукового пізнання

Основні наукові праці

__________________________________________________________________

Автор (співавтор) понад 55 наукових та навчально-методичних праць, серед яких:

1.Курильченко И.Ю. Исследование взаимодействия гидрофобных полиметиновых красителей с липосомами в водных растворах методом оптической спектроскопии / И.Ю. Курильченко, С.Л. Ефимова, Т.Н. Ткачева, Ю.В. Малюкин // Біофізичний Вісник. – 2012. – 28(1). – С.20-29.

2. Yefimova S. L. Microspectroscopic study of liposome-to-cell interaction revealed by Förster resonance energy transfer / Svetlana L. Yefimova, Irina Yu. Kurilchenko, Tatyana N. Tkacheva et al. // Journal of Fluorescence. – 2014. – V. 24(2). – P. 403–409.

3. Курільченко І. Ю. Екологічне виховання школярів засобами художньої літератури / І. Ю. Курільченко, С. В. Дєлєске // Гуманізація навчально- виховного процесу: зб. наук. праць / [за заг. ред. В. І.Сипченка]. – Вип. LXX. – Ч. І. – Слов’янськ : ДДПУ, 2014. – С. 146–156.

4. Курільченко І. Ю. Рослинність рекреаційних зон як засіб впливу на здоров’я / І. Ю. Курільченко, І. В. Кушакова // Теоретичні та методичні проблеми фізичної реабілітації : зб. матеріалів V Всеукр. заочної наук.-метод. конф. : Херсон, 2014. – С. 122–127.

5. Kurilchenko I.U., Kushakova I.V. Ecological bringing up of pupils by means of fiction literature // Духовність особистості: методологія, теорія і практика : збірник наукових праць. – Сєвєродонецьк, 2016. – Вип. 6(75). – С. 117-127.

6. Кушакова І.В. Курільченко І. Ю. Гордієнко А.Р. Поняття професійної готовності майбутніх учителів біології до активізації пізнавальних інтересів учнів Духовність особистості: методологія, теорія і практика: збірник наукових праць / гол. Редактор Г.П. Шевченко. – Вип. 6(87). – Сєвєродонецьк: вид-во СНУ ім. В. Даля, 2018. – 236 с. – С. 69-78.

7. Svetlana L. Yefimova, Pavel O. Kurilchenko Ir, Maksimchuk, , Vladyslav V. Seminko Janus-Faced Redox Activity of LnVO4:Eu3+ (Ln = Gd, Y, and La) Nanoparticles Journal of Physical Chemistry C DOI: 10.1021/acs.jpcc.9b03040 J. Phys. Chem. C 2019, 123, 15323−15329.

8. Курільченко І.Ю., Кушакова І.В., Гордієнко А.Р, Кошель І.В. Напрямки корекційно реабілітаційної роботи в інклюзивному навчанні. Монографія Edited by Tetyana Nestorenko Sławomir Śliwa Opole 2019 с 233- 246.

Навчальні дисципліни, які викладає в ДВНЗ «ДДПУ»

• Вибрані питання сучасної біології
  • Ботаніка
  • Біологія з основами екології
  • Екологія
  • Основи біології генетики та екологія
  • Фізіологія людини та вікова фізіологія
  • Методика викладання біологічних дисциплін

Професійна і громадська діяльність

__________________________________________________________________

• Гарант освітньої програми «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) першого (бакалаврського) рівня вищої освіти».

Підвищення кваліфікації:

__________________________________________________________________

• 2015 - Підвищення кваліфікації - Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
  • 2016 - Стажування - Міністерство екології та природних ресурсів України в Державній екологічній Академії післядипломної освіти та управління м. Київ
  • 2019 - Підвищення кваліфікації (стажування) ДВНЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»
  • Навчання за програмою підвищення кваліфікації «Використання хмарних технологій та інструментів створення і підтримкі Web-ресурсів при організації освітнього процесу в закладах вищої освіти (Сертифікат №13/21 від 05.05.2021).
  • Сертифікат про участь у проекті Посольства республіки Польща в Києві «Мистецтво в дії» арт-терапія в практиці польських спеціалістів 16.03.2021 - 25.05.2021

Відзнаки та нагороди: