Робоча зустріч зі стейкхолдером на факультеті початкової, технологічної та професійної освіти

Продуктивним і перспективним було засідання кафедри природничо-математичних дисциплін та інформатики в початковій освіті зі стейкхолдеркою – пані Ольгою Рассказовою, професоркою кафедри соціальної роботи Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.
Обговорювали важливе і вкрай актуальне питання. Наш університет першим серед вишів України запроваджує освітній компонент для магістерського рівня ОП 013 Початкова освіта, пов’язаний із соціально-емоційним та етичним навчанням.
Нам було важливо почути експертну думку від керівниці науково-навчальної Лабораторії соціально-емоційного навчання ГО «ЕдКемп Україна», яку очолює пані Ольга, адже саме EdCamp Ukraine є амбасадором СЕЕН в Україні й має привілею давати сертифікати про право впроваджувати СЕЕН, зокрема, навчати дорослих за стандартами Університету Еморі (США), який є розробником програми, і сертифікованими тренерками якої є і пані Ольга, професорка кафедри Вікторія Гринько, і завідувачка кафедри Тетяна Євтухова.
Ольга Рассказова детально обгрунтувала необхідність такого навчального курсу, наголосивши, що нині СЕЕН активно заходить у заклади загальної середньої освіти, і підкреслила важливість підготовки майбутнього вчительства саме в цьому напрямку. Відтак скоригувала назву нового курсу – «Соціально-емоційне навчання в НУШ». Запропонувала широку допомогу у створенні силабусу й навчально-методичного контенту, а також залученні здобувачів/ок і колег до участі в конференціях, майстерках, вебінарах.
Слід зазначити, що вони відбуватимуться на нашому факультеті не вперше. До серйозного кроку впровадження освітньої компоненти ми готуємось уже давно. У виші створено Науково-методичний центр СЕЕН, керівницею якого є Вікторія Гринько, університет в особі ректорки Світлани Омельченко підписав Меморандум про співпрацю з ГО «ЕдКемп Україна», здобувачі/ки обирають цю проблему для своїх магістерських й докторських досліджень, працює науковий гурток.
Дякую пані Ользі за виділений для плідного обговорення час. Наше спілкування було дуже конструктивним. Залюбки зустрічатимемося й надалі, адже раді робити разом корисне для освіти України і для Перемоги.