Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні виклики та напрями вдосконалення в економічній та технічній наукових сферах»

5-6 грудня 2023 року ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» (кафедра управління та адміністрування), відповідно договору про співпрацю із Запорізьким національним університетом на базі Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Запорізького національного університету взяли участь в організації проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні виклики та напрями вдосконалення в економічній та технічній наукових сферах».
Співорганізаторами конференції також виступили провідні українські та зарубіжні заклади вищої освіти: Національний університет «Києво-Могилянська академія» (м. Київ), Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, Університет митної справи та фінансів (м. Дніпро), Полтавський державний аграрний університетом, Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова, Технічний Університет Молдови (республіка Молдова, м. Кишинев), Маріямпольський університет прикладних наук (Маріямполе, Литва), Університет Александраса Стульгінскіса (Каунас, Литва), Університет Вітаутаса Великого (Каунас, Литва), Університетом Ромернса (Литва), Інститут розвитку міжнародної співпраці (Республіка Польща), Вища Школою Управління Охороною Праці в Катовіцах (Республіка Польща), Ченстоховським Технологічним Університетом (м. Ченстохова, Республіка Польща), Гуманітарно-Природничий Університетом ім. Яна Длугоша в Ченстохова (м. Ченстохова, Республіка Польща) та Запорізький науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України.
У конференції прийняли участь здобувачі, науково-педагогічні працівники, представники бізнесу та держслужбовці з України, Республіки Польща, Молдови, Литви, Румунії.
Від ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» на пленарному засіданні з вітальним словом до учасників конференції виступили проректор з науково-педагогічної роботи, доктор фізико-математичних наук, професор Станіслав Чайченко, доктор економічних наук, професор, професор кафедри управління та адміністрування Сергій Коверга. Від імені стейкголдерів, які сприяють удосконаленню освітніх програм «Менеджмент» та «Облік і оподаткування» виступив Голова Правління ПрАТ «Інститут керамічного машинобудування «Кераммаш» (м. Слов’янськ) Роман Згоденко. Спікерами було підкреслено важливість участі як науково-педагогічних робітників і здобувачів так і практиків, у розробці напрямків післявоєної розбудови України.
Активна участь у конференції забезпечилася доповідями на секційних засіданнях здобувачів, науково-педагогічних працівників кафедри управління та адміністрування, стейкголдерів освітніх програм, які обговорили актуальні проблеми сучасного розвитку економіки, організації та управління підприємствами; практичних засад розвитку менеджменту; теоретичних та практичних засад розвитку бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту; грошей, фінансів і кредиту; напрямів оптимізації податкової системи, бюджетної система.
За матеріалами конференції видано електронну збірку тез доповідей.
Такі заходи мають важливе значення для науковців, практиків та представників державних установ різних країн, оскільки надають можливість представити результати власних досліджень, обмінятися досвідом, інформацією та новими ідеями, що сприятиме вирішенню проблемних питань й подальшому розвитку науки та впровадженню наробок в практику діяльності підприємств, установ та організацій.