Вебінар «Академічна доброчесність у навчальному процесі»

7 листопада 2023 року для здобувачів вищої освіти педагогічного факультету (спеціальність 053 Психологія, ОПП «Практична психологія») був проведений вебінар на тему: «Академічна доброчесність у навчальному процесі» (ведуча – кандидат психологічних наук, доцент Дметерко Н.В.). Захід був проведений у форматі активної взаємодії та обговорення зі здобувачами питань академічної доброчесності. Разом зі студентами було визначено, що академічна доброчесність це моральна якість, що базується на таких принципах, як: чесність, довіра, справедливість, повага, відповідальність, сміливість.
Здобувачів було проінформовано про нормативно-правові документи, які регламентують впровадження академічної доброчесності у Донбаському державному педагогічному університеті, як то: «Кодекс честі та гідності ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», «Положення про академічну доброчесність педагогічних, науково-педагогічних працівників і здобувачів в ДДПУ». Було розглянуто питання про те, що передбачає дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти, та про відповідальність у випадку її порушення. Значну увагу було приділено питанню «академічного» плагіату як одного із видів порушень академічної доброчесності у навчальному процесі.
Під час аналізу ситуаційних задач здобувачі змогли закріпити та перевірити свої знання про прояви академічної недоброчесності, як то: плагіат, самоплагіат, фабрикація, фальсифікація та ін.