Гостьова лекція для здобувачів бакалаврського рівня на факультеті спеціальної освіти

28.11.2023 р. на факультеті спеціальної освіти відбулася гостьова лекція зі здобувачами бакалаврського рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта з дисципліни «Вступ до спеціальності спеціальна освіта та основи волонтерської діяльності» (викладач кандидат педагогічних наук, доцент Кузнецова Т.Г.) В якості лектора запрошено Зуєву Ольгу Павлівну, вчителя-дефектолога дитячого розвивального центру «Смартік», м. Кривий Ріг. До лютого 2022 року Ольга Павлівна працювала вихователем інклюзивної групи закладу дошкільної освіти Ясла-садок №14 в м. Сєвєродонецьк Луганської області з дітьми з розладом аутистичного спектру. Відтак фахівчиня поділилася зі здобувачами практичним досвідом, прочитавши лекцію на тему: «Актуальні проблеми соціалізації в системі навчання та виховання дітей з РАС».
В змісті заходу було реалізовано наступні завдання: студентів ознайомлено з основними теоретичними питаннями щодо аутизму у дітей і розкрито особливості організації корекційно-виховного процесу в інклюзивних закладах освіти, особливості здійснення диференційованого підходу; висвітлено основні принципи, методи та прийоми роботи з дітьми з розладом аутистичного спектру; визначено основні акценти у діяльності асистента вихователя. Цікавою для здобувачів була інформація практичного характеру, яка стала ілюстрацією до теоретичного матеріалу.