Лекція «Консультування у методі позитивної психотерапії»

Проєкт
«Гостьові професори»
Балахтар Валентина Візіторівна, доктор психологічних наук, професор, професор кафедри психології
менеджменту освіти»

11 жовтня 2023 р. здобувачі першого бакалаврського рівня вищої освіти спеціальності 053 «Психологія» ОПП «Практична психологія» ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» прослухали лекцію запрошеного професора на тему: «Консультування у методі позитивної психотерапії». Спікером виступила Валентина Візіторівна Балахтар, доктор психологічних наук, професор, професор кафедри психології та особистісного розвитку Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти»
Психологиня звернула увагу присутніх на особливості та складові консультування у методі позитивної психотерапії, оскільки саме позитивна психотерапія є ресурсно-фокусованим методом, що системно поєднує у собі психодинамічний, когнітивний та поведінковий елементи.
Особливу зацікавленість здобувачів викликала 5-ти крокова модель допомоги в Позитивній психотерапії та її стадії. Здобувачі мали можливість ознайомитись з особливостями спостереження, техніками інвентаризації та підбадьорювання клієнтів, подискутувати на стадії вербалізації, а також розширити власні цілі. Адже дуже складно бути справжнім психологом-консультантом, якщо не здатний управляти власним станом і не можеш сам собі допомогти, в першу чергу. У процесі лекції були розглянуті цілі, завдання як загалом позитивної психотерапії, так і висвітлені окремі техніки та методи на різних стадіях психотерапевтичного процесу, а також усвідомлені здобувачами кінцевий результат і можливі помилки, з якими може стикнутись молодий психолого (психотерапевт).