Обговорення результатів онлайнового заходу «Мистецький фестиваль», проведеного у межах роботи зі стейкхолдерами щодо підготовки здобувачів бакалаврського рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта

29 травня 2023 року на факультеті початкової, технологічної та професійної освіти в межах роботи зі стейкхолдерами відбулося засідання кафедри музики та хореографії, присвячене підбиттю підсумків творчого заходу «Мистецький фестиваль», метою якого стала популяризація різноманітних видів мистецтва, залучення талановитої молоді до реалізації творчих проєктів, стимулювання керівників і учасників фестивалю до розвитку власних талантів, підвищення інтересу до різних напрямів мистецтва. Під час обговорення результатів творчих конкурсів було звернено увагу на такі номінації: «Вокал», «Інструментальний жанр», «Театральне мистецтво» і «Декоративно-прикладне мистецтво». Так, диплом лауреата 1-го ступеня за участь у VII Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Kharkiv Fest – 2023» отримав ансамбль народних інструментів кафедри музики та хореографії (керівник – М. Пшеничних, концертмейстер першої домри – ст. викладач Н. Дермельова, концертмейтер другої домри – В. Чередніченко, концертмейстери-баяністи – В. Кривохвостов та А. Роздимаха, концертмейстер басової групи – А. Головков). Учасниця патріотичного фестивалю «Ми горді тим, що Українці» студентка 2-го курсу ПТПО Анастасія Гранат посіла перше місце в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» (керівник – О. Зубарєва). Друге місце в номінації «Вокал» Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю-конкурсу мистецтв «Пісня над Бугом» посіла студентка 3-го курсу Анастасія Танчук (керівник – О. Зубарєва). Диплом за участь у відкритому фестивалі бардівської пісні «Заграй на струнах перемоги» отримав вокальний ансамбль «Веснянка» (худ. керівник – С. Чугай).
До обговорення результатів творчого заходу «Мистецький фестиваль» були залучені стейкхолдери: Л. Телятникова (старший учитель вищої категорії, учителька початкових класів Слов’янської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 12 Слов’янської міської ради Донецької області), А. Кутакова (випускниця ОП «Початкова освіта» спеціальності 013 Початкова освіта, 2022 р.), які зазначили, що така творча співпраця здобувачів вищої освіти і викладачів ДДПУ у культурному просторі сьогодення сприяє виявленню нових обдарувань, налагодженню конструктивних творчих комунікацій, обміну досвідом, популяризації української творчості та збагаченню духовного життя суспільства. Крім того, завдяки такій участі в культурних проєктах обдаровані здобувачі вищої освіти мають можливість розкрити свою самобутність, проявити творчу ініціативу, отримати об’єктивну оцінку висококваліфікованого журі. Усе це сприяє підвищенню виконавської практики здобувачів вищої освіти і безпосередньо зростанню художнього рівня й удосконаленню виконавської майстерності, що є важливим у формуванні професійної компетентності майбутніх фахівців.