Інноваційні підходи в технологічній освіті

18 травня 2023 р., після пленарного засідання Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів і молодих учених «Перспективні напрями сучасної науки та освіти», на кафедрі ТПТПО ДДПУ відбулося засідання секції «Актуальні питання технологічної та професійної освіти» (локація «Інноваційні підходи в технологічній освіті»).
Завідувач кафедри теорії та практики технологічної і професійної освіти ДДПУ, доктор педагогічних наук, професор Бондаренко Володимир Іванович виступив з доповіддю: «Формування професійних компетентостей майбутнього вчителя трудового навчання та технологій в умовах дистанційного навчання». Професор цієї кафедри, доктор педагогічних наук Стешенко Володимир Васильович розкрив проблеми та перспективи наукових досліджень за темою кафедри: “Інноваційні підходи в технологічній освіті” в умовах сьогодення.
Цікава була доповідь Цини Андрія Юрійовича, стейкхолдера спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) , доктора педагогічних наук, завідувача кафедри теорії і методики технологічної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, на тему: «Психолого-педагогічні особливості розвитку громадської відповідальності учнів на уроках трудового навчання».
Методистка відділу STEM-освіти та інформаційних технологій Донецького обласного інституту післядипломної освіти Панченко Світлана Петрівна розповіла про реалізацію інновацій в технологічній освітній галузі фахівцями Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та вчителями області.
Активну участь в конференції прийняли вчителі трудового навчання та технологій, які поділилися своїм досвідом та методичними розробками. Даниліна Елла Миколаївна, вчителька трудового навчання та технологій загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 13 Селидівської міської ради Донецької області, презентувала свій досвід моделювання сучасного компетентнісного уроку технології в умовах НУШ. Вчителька вищої категорії Костянтинівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Костянтинівської міської ради Донецької області Костилєва Юлія Юріївна поділилася досвідом розробки дорожньої карти для планування проєктної діяльності на уроках трудового навчання. З досвідом використання дошки PADLETГ на уроках технології під час дистанційного навчання ознайомила учасників конференції Сердюк Олена Олександрівна, вчителька трудового навчання загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 17 Краматорської міської ради Донецької області.
Сьогодні, в часи повномасштабної військової агресії рф, волонтерський рух став символом віри та незламності духу нашого народу. Волонтери сприяють перемозі України та збереженню її державності, не чекаючи за це винагороди. В доповіді: «Наші люди – найбільша цінність нашої України», Дятел Світлана Олександрівна, завідувачка навчальних майстерень кафедри теорії і практики технологічної та професійної освіти, ознайомила учасників конференції з волонтерською роботою членів кафедри в сучасних умовах. Кожному волонтеру висловлюємо величезну подяку за допомогу українським військовим, за небайдужість, за щирі серця, за натхнення та турботу!
Засідання пройшло у конструктивній обстановці. Всі доповідачі відповіли на численні питання. За підсумками роботи конференції було прийнято рішення про продовження досліджень у даному напрямку.